banner237
banner238

Vali Aziz Yıldırım’ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Bu itibarla demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsuru olan gazeteciler, vatandaşlarımızın bilgilenmesi ve bilinçlenmesinde çok önemli bir görev üstlenmektedirler. Gazeteciler, gündem belirleme becerilerini başarıyla haberlerine yansıtabildikleri oranda demokrasiye ve yaşadıkları topluma da katkı sağlarlar.
Muhakkak ki gazeteciler, meşakkatli bir mesleğin mensupları olarak büyük fedakârlık ve yoğun emeklerle görevlerini ifa etmekte; görevlerini ifa ederken mesai mefhumunu ve maddi-manevi sıkıntılarını çoğu zaman göz ardı edebilmektedirler. Mesleklerinin gerektirdiği fedakârlığı sergilemelerinin yanında, milli ve manevi değerlerimizi, birlik ve beraberliğimizi, devletimizin ve yüce milletimizin hassasiyetlerini önceleyerek çalışan basın mensupları, toplum nezdinde her zaman takdir ve teşekküre layık olacaktır.  
Güçlü bir ülke, marka bir şehir olmak ve bunu sürekli kılmak, mutlak surette basının büyük desteği ile olabilir. Bu anlamda Trabzon olarak çok güçlü ve etkin bir basın camiasına sahibiz. Bunu şehrimiz adına bir avantaj olarak görüyorum. Gerek yazılı basın gerekse internet medyası olarak şehrimizde görev yapan basın mensupları şehirde ve ülkemiz çapında gündem belirleyen haberlere imza atmakta, bizlere de yaptıkları haber ve yorumlarla şehri yönetme konusunda yardımcı olmaktadırlar. Onlarla işbirliğimiz ve şehrimizin marka değerini yükseltme yolculuğumuz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir.
Bu duygularla, mesleğinin saygınlığını ve ilkelerini koruyarak, halkımıza doğru ve hızlı haber alma hizmeti sunan gazetecilerimizin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarken, onlar için özel olan bu günün sorunlarının çözümünde bir milat olmasını diliyor; tüm basın çalışanlarımız için sağlık, başarı ve afiyetler temenni ediyorum.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber