Vali Aziz Yıldırım’ın Ramazan Mesajı

Ramazan, Yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim’in nazil olmaya başladığı aydır. Ramazan, İslam’ın beş şartından olan oruç ibadetimizi ifa ettiğimiz, bununla beraber yardımlaşma ve dayanışma, birlik ve beraberlik duygularımızın zirvesine ulaştığı bir iklimdir.
 
Özellikle bu mübarek iklimde fakir, hasta, yaşlı, yetim, öksüz, kimsesiz kardeşlerimizi, şehitlerimizin emaneti kıymetli şehit ailelerimizi ve kahraman gazilerimizi, anne, babamızı ve büyüklerimizi ihmal etmemeye daha çok özen göstermeliyiz.
Bu müstesna günleri fırsat bilmeli, hoşgörü ve barış içerisinde, kaynağı Müslümanlık olan tüm güzellikleri hayatımızda tezahür ettirmeliyiz.
 
Bu rahmet ve mağfiret ayında; kalplerimizden sevgiyi, sofralarımızdan bereketi, evlerimizden huzur ve mutluluğu eksik etmemesini ve bizleri dostluk, barış ve kardeşlik duygularının hâkim olduğu nice güzel günlere kavuşturmasını, tuttuğumuz oruçların ve yaptığımız ibadetlerin kabul olmasını, ayrıca Filistin başta olmak üzere zulüm altında inleyen tüm mazlumların kurtuluşuna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.
 
Bu vesile ile Yüce Milletimizin, bütün İslam Âleminin ve değerli Trabzonlu hemşehrilerimizi mübarek Ramazan Ayı’nı kutluyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.
 
Aziz YILDIRIM
Trabzon Valisi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber