banner238

Trabzon Uluslararası Öğrenci Derneği Resmi Açılışını Büyük Bir Coşkuyla Gerçekleştirdi

Trabzon Uluslararası Öğrenci Derneği; Uluslararası Öğrenci Dernekler Federasyonu üyesi bir kuruluş olarak önemli bir misyonu üstleniyor.

Açılış törenine, Trabzon Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Abdulkadir Yılmaz, Uluslararası Öğrenci Dernekler Federasyonu Başkanı Abdullah Muhammed İslam, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Trabzon Milletvekili Yılmaz Büyükaydın, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkut Çelebi gibi önemli isimler katılarak, derneğin hedefleri ve önemi konusunda konuşma yaptılar.

Ayrıca, açılışa Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Danışmanı Metin Güneş, Ortahisar AK Parti İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ayfer Cihan, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Mahmut Çavuş, Ortahisar İlçe Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Mercan gibi yerel siyasi ve gençlik liderleri de destek verdi.

Etkinlikte ayrıca, Trabzon Uluslararası Öğrenci Derneği'nin amacını ve çalışmalarını tanıtmak amacıyla uluslararası öğrenciler tarafından yöresel ürünlerin hazırlandığı bir stant yer aldı.

Bu özel gün, derneğin Trabzon'daki uluslararası öğrenci topluluğuna ve şehirdeki diğer sivil toplum kuruluşlarına yönelik önemli bir kaynak olma yolundaki kararlılığını vurguladı. Trabzon Uluslararası Öğrenci Derneği, uluslararası öğrencilere rehberlik sağlama, kültürel anlayışı artırma ve toplumsal entegrasyonu teşvik etme konularında büyük bir katkı sunmaya devam ediyor. Açılış töreni, Trabzon'un kültürel çeşitliliğini kutlamak ve bu değerli misyonu vurgulamak için unutulmaz bir anı oluşturdu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber