banner238

TRABZON VALİSİ AZİZ YILDIRIM K.K.T.C'NİN DÜNÜ BU GÜNÜ PANELİNE KATILDI

KTÜ Fen Fakültesi Nazım Terzioğlu Amfisi'nde düzenlenen programa Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Erdem, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, KKTC Trabzon Konsolosu Erek Çağatay, Sahil Güvenlik Grup Komutanı S.G Binbaşı Aytaç Bayırlı ve Akademisyenler katıldı.

Vali Aziz Yıldırım konuşmasında; “ Biz ülke olarak her zaman toprağın üstü ile insanla, kültürümüzle, hakkaniyet ve adaletle ilgilendik. Batı dünyası ise toprağın altı ile ilgilendi. Enerji nerede, petrol nerede, doğalgaz nerede gibi konularla ilgilendi ve ilgilenmeye devam ediyor. İnsan sadece kendileri olduğu zaman insan haklarına sahip kendilerinin dışında olan toplumlar onlar için önem arz etmiyor. Filistin’de yaşananlarda buna en önemli örnek. Filistin’de olanlara dünyanın bakış açısını gördüğümüz zaman bu durumu bir defa daha anlamış oluyoruz.

 Onun içindir ki biz insana bakmaya devam edeceğiz. ‘İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın ’sözü son derece önemlidir. Burada kurulmuş olan devlet bir siyasi birliktelik, bir vatandan ibaret değildir. Bütün bir varlık olarak insanı insan kabul eden görüş açısını da ifade etmektedir. Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bizim için bu açıdan önem taşır. 

Bugünün dünyasında batılı kültürle mücadele ederken enerjinin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz Bu noktada Kıbrıs toprağının kıymeti bir defa daha ortaya çıkıyor. 

Bizim dava insanlarımız var. Hayatta olanları hayırla, ebediyete intikal edenleri rahmetle anıyoruz. Bu dava insanları hayatları ile örnek olmuş kişilerdir. Gençlere tavsiyem bu önemli insanların hayatlarını öğrenmeleridir. Onların mücadelesi sadece bir toprak mücadelesi değil, var oluş mücadelesiydi. Programı organize edenlere teşekkür ediyorum” dedi. 
 
Panel Vali Yıldırım’ın konuşmacılara teşekkür belgesi vermesi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber