Akçaabat Müdürler Toplantısında konuşan Müdür Fettahoğlu; “Hep Birlikte Daha Güzel İçin Çalışacağız”

Akçaabat Samet Uslu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tüm kurum müdürleri ile bir araya gelen Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü H. Burak Fettahoğlu, “İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her ilçemizde paylaşım toplantıları gerçekleştiriyoruz. Geçen yıl yaptığımız çalışmaları değerlendirmek ve bu yıl yapacağımız çalışmaları birlikte planlayarak hep birlikte daha güzel başarılara imza atmak için çalışacağız.” dedi.

Şehrimizin çocuklarını yarınlara daha iyi hazırlamak için bütün gücümüzü, enerjimizi, tecrübelerimizi seferber edeceğiz diyen Müdür Fettahoğlu, “Öncelikle geçen yıl yaptığımız değerli çalışmalar için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Güçlü yönlerimizi, zayıf yönlerimizi daha yakından görmek için bu tür ziyaretleri gerçekleştiriyoruz.

AKADEMİK BAŞARI TEK BAŞINA YETERLİ DEĞİL

Akademik başarı bizim için önemli bir husus ama en az akademik başarı kadar sosyal ve kültürel faaliyetleri de önemsediklerini belirten Müdür Fettahoğlu, “Özellikle kitap okuma, kütüphanelerimizin zenginliği, çocuklarımıza okuma alışkanlığının kazandırılması önemli. Akçaabat güzel bir eğitim kadrosuna sahip. Bunu akademik başarıya yansıtmak istiyoruz. Akçaabat 22 bin öğrencisi ile önemli bir potansiyele sahip. Bakanlığımız destekleme ve yetiştirme kurslarını önemsiyor. Velilerimizin ve öğrencilerimizin bizlerden beklentisi yüksek. Sizin gayretleriniz ile inşallah karşılığını alacağımıza inanıyorum. Kurslarımızın ahenkli, düzenli ve sağlıklı devam edebilmesi için siz değerli müdürlerimize önemli görevler düşüyor.” dedi.

DEVLETİMİZ BÜYÜK BİR HİZMET SUNUYOR

Müdür Fettahoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü, “870 bin adet yardımcı kaynak kitap çocuklarımızın masasında hazır halde bekliyor. 2. Sınıfta bir öğrencimiz 5 kaynak kitap, 12. Sınıf bir öğrencimiz 20 kaynak kitaba sahibi olacak. Devletimiz büyük bir hizmet çocuklarımızın ayağına kadar sunuyor. Bakanlığımız, geçen yıl 13 milyon TL, bu yıl ise 35 milyon TL küçük yatırımlar için ödenek gönderdi. Hangi okulumuz ne ödenek talep etmişse bakanlığımız gönderdi.”

Müdür Fettahoğlu, toplantıya katılan tüm kurum müdürlerine teşekkür ederek, 2022-2023 eğitim-öğretim yılının başarılı, sağlıklı ve huzurlu geçmesi temennisinde bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber