banner238

HAYALLERİ UÇURAN ADAM- NURİ DEMİRAĞ KİTABI ÖĞRETMENDEN

İSMET KÖSOĞLU

Cumhuriyetimizin ilk yıllarında yaptığı yatırımlarla ağır sanayi alanında büyük başarılara imza atan Sivaslı müteşebbis Nuri Demirağ'ın hayatını kaleme alan Eğitimci- Yazar İlhan Ege'nin “Hayalleri Uçuran Adam Nuri Demirağ” isimli romanı kısa sürede 7. baskısına ulaşarak baskı rekoru kırıyor.

Tarih Öğretmeni-Yazar İlhan Ege, Rize Gazeteciler Derneği Başkanı Faik Bakoğlu ve Üyeleri İsmet Kösoğlu ve Ömer Yılmaz’a Sivas’ta yapılan Türkiye Gazeteciler Federasyonu etkinliğinde kitabını imzalayarak hediye etti. Eğitimci yazar İlhan Ege'nin Osmanlı Devlet Arşivlerinden itibaren ciddi bir tarama yaparak, büyük emek ve özveri göstererek hazırlamış olduğu kitap, gelecek nesillere Demirağ'ın başarısını ve ufkunu anlatması bakımından büyük önem taşıyor. Soyadını bizzat Mustafa Kemal Atatürk'ün verdiği Nuri Demirağ’ı, Türk gençliğinin ve Türk sanayicilerinin mutlaka yakından tanıması gereken bir vatansever olduğunu belirten yazar Ege, bu kitabın gençlerimizle buluşması adına il il gezerek imza ve söyleşiler gerçekleştiriyor. Bugüne kadar çoğunluğu öğrenci 50 binden fazla gençle buluşarak imza ve söyleşi etkinliği gerçekleştiren yazar Ege, eser sayesinde Nuri Demirağ’ı daha yakından tanıyan gençlerimizin milli sorunlara daha özverili yaklaştıklarını ve hedef çıtalarını yükselttiklerini ifade ediyor.

220 sahifelik kitabın yazarı Tarih Öğretmeni İlhan Ege Cumhuriyetimizin ilanının 100.kuruluş yıldönümü ve aynı zamanda Sivas Gazeteciler Cemiyeti'nin 30. kuruluş yıldönümünde eserini Sivas'a gelen TGF üyesi bütün gazetecilere imzalayarak hediye etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber