KÖYDE 4-6 YAŞ KUR-AN KURSU AÇILDI

İSMET KÖSOĞLU

RİZE- Rize’de Anbarlık Köyü’nde 4-6 yaş grubu miniklere yönelik Kur’an kursu Vali Kemal Çeber'in katılımları ile açıldı.

Rize Müftülüğü tarafından Anbarlık Köyü Merkez Camii müştemilatında yapımı tamamlanarak eğitim-öğretime açılan Kur’an kursu için açılış töreni yapıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende konuşan Rize Valisi Kemal Çeber “ Dini hizmetler anlamında çok güzel bir bölgede yaşıyoruz. Bugün burada içimizi ısıtan, ruhumuzu dinlendiren bir atmosferde Anbarlık Köyü Merkez Camii 4-6 Yaş Kur’an Kursu’nun açılışını gerçekleştirmek için bir araya geldik. Biz bu eğitim yuvalarında evlatlarımızın güzel bir şekilde yetiştiğini görüyoruz. Çünkü burada yetişen evlatlarımızın kişilik temellerinin güzel atıldığına inanıyoruz. Rize olarak her sene yetiştirdiğimiz hafızlarımızla, 4-6 yaş grubu öğrenci sayılarımızla ülkemizde nüfusumuza oranla ilk sırada yer almanın gurunu yaşarken, devamını da diliyoruz. Köy halkı olarak sizler buraya sahip çıktınız, bizler destek olduk, hayırseverlerin katkısı oldu ve bu güzel eser ortaya çıktı. Emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Müftü Naci Çakmakçı yaptığı konuşmada’ ’ Rize genelinde 34 kurs ve 106 sınıfta bin 585 öğrencinin 4-6 yaş grubunda eğitim-öğretim görüyor. Bu kurslarımızda alanında uzman eğitimciler tarafından Kur’an-ı Kerim eğitiminde şekil ve harf bakımından çalışmalar yürütüldüğünü, ayrıca sevgi, saygı, merhamet, yardımlaşma, paylaşma, dayanışma ve hoşgörü gibi başlıklar altında değerler eğitimi veriliyor. Türkiye’nin yükselen değeri olan 4-6 yaş Kur’an kurslarını ilimizde ihtiyaç duyulan her yere açmaya devam edeceğiz” dedi. Konuşmaların ardından dua eşliğinde kurdele kesimi yapılarak açılış gerçekleştirildi. Sınıflar gezilerek öğrenciler ziyaret edildi. Vali Çeber tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 4-6 yaş öğrencilere yönelik hazırlanan “Tahin ile Pekmez” isimli kitap seti hediye edildi.

Açılışa Rize Valisi Kemal Çeber, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ali Güngör, İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt, İl Müftüsü Naci Çakmakçı, Salarha Belde Belediye Başkanı Hasan Kara, köy halkı ve 4-6 yaş gurubu öğrencilerin velileri katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133