ÖRAV 8. Eğitim Şenliği Trabzon’da gerçekleştirildi

Öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemek, sürekli gelişim yolculuklarında yanlarında olmak amacıyla 2008 yılında Garanti BBVA tarafından kurulan ve eğitim programları ile bugüne dek 275.000’den fazla öğretmene/eğitim yöneticisine, 10 milyondan fazla öğrenciye ve ailelerine ulaşan ÖRAV’ın bu yıl 8.’sini çevrim içi olarak düzenlediği Eğitim Şenliği, Trabzon’da yüz yüze devam etti.

Trabzon Üniversitesi Mahmut Goloğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Eğitim Şenliği ÖRAV Uzman Eğitimcisi Gonca Ertekin’in açılış konuşmasıyla başladı. Ardından, Trabzon Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Yazıcı da açılış konuşmalarını gerçekleştirdi. Açılış konuşmalarının ardından söz alan Doç. Dr. Zühal Dinç Altun "Buzları Kıralım" başlıklı konuşması ile XX’in önemine değildi. Trabzon Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Hikmet Yazıcı ise nitelikli öğretmenlerin öneminden bahsetti. Şenlik, "Öğretmenle Olur!" paneliyle devam etti, ‘’Gününe Renk Ver’’ çalışması ve kapanış etkinlikleri ile son buldu.

Öğretmenlere yönelik 7 eğitici atölye gerçekleştirildi

Farklılaştırılmış Öğretim Atölyesi’nde bireysel özellikler dikkate alınarak farklı öğrenme istasyonlarından oluşan bir çalışma gerçekleştirildi. Öğretim etkinliklerini ritmik zekayla zenginleştirmek isteyen öğretmenler ise Müzik Atölyesi’ne katıldı. Yaratıcı Beyin Yaratıcı Çocuk oturumunda öğretmenler, bu beceriyi geliştirecek oyunları ve uygulamaları deneyimledi. Zamanı Öğüten Taşlar arazi araştırma ve inceleme gezisinde katılımcılar suyun ayak izlerini takip ederek su okuryazarlıklarını artırdı, ayrıca tarihi bir su değirmenini yakından inceleme fırsatı buldu. Etkili Sınıf Ortamları, Oyunlaştırılmış Öğrenme Etkinliği (Oryantiring) ve Abstract Sanat Atölyesi (Resim Atölyesi) atölyelerinde eğitimcilere öğrenme sürecinde verimliliklerini artıracak, yeteneklerini geliştirecek ve sınıf ortamında kullanabilecekleri kazanımlar sunuldu.

Eğitim Şenliği’nin ilk günü olan 26 Kasım tarihinde tüm Türkiye’deki öğretmen ve eğitimcilere canlı yayınlanan programa linkten ulaşabilirsiniz : XX

Öğretmen Akademisi Vakfı Geleceğe Yön Veriyor

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) öğretmenlerin, geleceğe yön veren kuşakların çağdaş ve sağlıklı bir dünya yaratabilmeleri için yetiştirilmesinde liderlik etmelerine katkı sağlamak amacıyla 2008 yılında Garanti BBVA tarafından kuruldu. Vakıf, aynı zamanda eğitimin en önemli odak noktalarından olan öğretmenliğin; özel bilgi, beceri ve tutum gerektiren bir meslek olarak toplum algısında hak ettiği değere ulaşmasına destek oluyor. 21. yüzyılın gerektirdiği zihinsel, sosyal, duygusal ve dijital becerilere sahip bireylerin yetiştirilmesinde sorumluluk üstlenen öğretmenlerin sürekli gelişimleri için eğitimler tasarlayan ve yaygınlaştıran, atölyeler ve seminerler düzenleyen ÖRAV, bugüne kadar Türkiye’nin 81 ilinde 275.000 öğretmene ulaştı. ÖRAV’ın devam eden projelerinin yanı sıra, tamamlayıcı bir sürekli eğitim ve bilgi paylaşım platformu olarak kurulan ve bugün tüm eğitimlerin gerçekleştirildiği ‘’eKampüs Uzaktan Eğitim Platformu’’ da düzenli olarak yenilenerek, kullanım kapsamı zenginleştiriliyor. Platformun tüm Türkiye’den 55 binden fazla aktif kullanıcısı bulunuyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133