banner128
banner222

Akçaabat Şoför Esnafı Plakalarımızı  Kimse Elimizde Alamaz

 BUGÜN BURADA BULUNMAMIZIN AMACI BÜYÜK olŞEHİR BELEDİYEMİZLE BERABER KARŞI KARŞIYA GELMEK DEĞİLDİR. YILLARDAN BERİ ELİMİZDE OLAN TAHDİTLİ “ M” PLAKA HAKKIMIZI KORUMAK VE HAK ARAYIŞIDIR. BİZLER AKÇAABATTAKİ ŞOFÖR ESNAFI OLARAK TRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN SEÇİM ÖNCESİ VAADLERDE BULUNDUĞU ŞEHİR İÇİNDEKİ TOPLU TAŞIMA ARAÇLARININ DEĞİŞİM VE  DÖNÜŞÜM  PROJESİNE KARŞI DEĞİLİZ. ANCAK NEDENDİRKİ BU DÖNÜŞÜM ŞEHİR MERKEZİNDE AYNI MEVCUT TAHDİTLİ PLAKALARI İLE BERABER YAPILIRKEN AKÇAABAT İLÇESİNDE DÖNÜŞÜMÜN 14-15 ORTAKLI OTOBÜSLE YAPILMAYA ÇALIŞILMASIDIR. 
GELELİM ŞU AN TOPLANMAMIZIN ASIL AMACINA  2018 YILINDA AKÇAABAT-TRABZON-MERSİN MİNİBÜS DURAĞI BENİM VE YÖNETİCİLERİMİNDE PLAKASI OLDUĞU DURAKTIR. DURAK SEÇİMİNDE FAALİYETLER BÖLÜMÜNDE DURAK BAŞKANI ABDULLAH SEVİM TOPLANTIYA KATILAN YAKLAŞIK 140 TANE ŞOFÖR ESNAFINA BİZ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN BAZI İŞLERE ZORLANACAĞIZ, ONLAR BİZİ ZORLAMADAN BİZ BURDAN OTOBÜS DÖNÜŞÜMÜ YAPALIM KARLI ÇIKARIZ DEDİ.  KONUŞMALARINDA DÖNÜŞÜMÜ 6 ORTAKLI OLMAZZA OLMAZIMIZ. TAHDİTLİ M PLAKAMIZIN TAKILMASI, BELEDİYEYE AİT ÇALIŞAN OTOBÜSLERİN HATTAN ÇEKİLMESİ, ÜNİVERSİTEYE KADAR GEÇME SÖZÜNÜ TOPLANTIYA KATILAN ESNAFLARA SÖZ VEREREK ONLARIN OTOBÜSE GEÇMEK İÇİN EVET OYUNU ALDI


BİZLERDE O GÜN HEM ODA BAŞKANI OLARAK, HEMDE O DURAKDA PLAKA SAHİBİ OLARAK TAHDİTLİ PLAKANIN 17 ARTININ ÜZERİNE TAKILAMAYACAK ODUĞUNU ÜNİVERSİTEYE KADAR 3-4 TANE FARKLI DURAKLARIN OLDUĞUNU, BELEDİYENİNDE HALKA KARŞISINA ALARAK OTOBÜSLERİNİ BU HATTAN ÇEKEMEYECEK OLDUĞUNU ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR İZAH ETMEYE ÇALIŞTIK. NE YAZIKTIRKİ ŞOFÖR ARKADAŞLARIMIZ GÜZEL SÖZLERLE GEÇMİŞTE KANDIRILDIKLARI GİBİ O GÜNDE KANDIRILDILAR. AMA ŞİMDİ KANAN ESNAF KANDIRILDIK DİYORLAR. ÇÜNKÜ O GÜN VERİLEN SÖZLERİN HİÇ BİRİ BUGÜN GERÇEKLEŞMEDİ HALDE YARIN SAAT 10,00”DA UKOME TOPLANTISINDA GÜNDEME AKÇAABATTA  OTOBÜS DÖNÜŞÜMÜ GELİYOR.  TRABZONDA YAPAMADIKLARINI AKÇAABATTA YAPMAK İSTİYORLAR. GEREKÇE OLARAKTA BİR KOOPERATİFİN RANT İÇİN ŞOFÖR ARKADAŞLARIMIZI KANDIRARAK 583 ÜYELİ KOOPERATİFTE 140 ÜYEYLE BİRLİKTE ALDIKLARI KARARI GÖSTERİYORLAR. BUNA BOYUN EĞMEYECEĞİZ,

DEĞERLİ ARKADAŞLAR DÖNÜŞÜMLER SADECE ARAÇLARINI YENİLEMEKLE DEĞİL ARACINI BÜYÜTMEKLEDE DEĞİL, DÖNÜŞÜMLER DAVRANIŞLA, KURALLARA UYMAYLA, MESLEKTAŞINA SAYGI GÖSTERMEKLE, DENETİMLE, ARAÇLARINI YENİLEMEKLEDE OLUR.                                            BİZ BU TESPİTLERİMİZİ ÇOK ÖNCEDEN YAPMIŞIZ. BU KONUDA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZE DEFALARCA TOPLU ULAŞIM KOMİSYONUNUN FAALİYETLE OLMASI GEREKTİĞİNİ BELİRTTİK.  NEDENDİRKİ HALA TOPLU ULAŞIM KOMİSYONU FAALİYETTE DEĞİLDİR.  

    SON ZAMANLARDA BAZI KURUMLARIN ÜZERİNE ŞİRKETLER GEÇTİ. ULAŞIM A.Ş  ESNAF ODASAIYLA DEĞİLDE  DURAK BAŞKANI İLE İŞ BİRLİĞİ YAPIYOR. ANAYASADA BELLİ OLAN BU OLADALARIN GÖREV VE YETKİLERİ AÇIK OLMASINA RAĞMEN AMA İSTENİLEN KARARLARA MESLEK ODALARI KARŞI ÇIKTIĞI ZAMAN MESLEK ODALARI PASİFİZE EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR. BU KONULARI SAYIN MURAT ZORLUOĞLUNA İLETTİK. TEKRAR BURDAN SİZLERİN ARACILIĞI İLE SESLENMEK İSTİYORUZ KENDİSİNE. SAYIN BAŞKANIM HER İLÇEDE MESLEK ODASI VAR. MUHATAP ALMANIZ GEREKEN MESLEK ODALARIDIR AMA TABİKİDE YETKİ ELİNİZDEDİR. BENİM ELİMDE YETKİ VAR DİYE ESNAFI MAĞDUR ETMEMENİZ GEREKİR. BU ESNAF ÇOK GEÇMEYECEK BU SİSTEME ZORLA DAHİL EDİLİRSE, SİZİN YANINIZA  KAPINIZA EKMEK İÇİN GELECEKTİR.  VE BU İLİN BELEDİYE BAŞKANI OLARAK BU SORUMLULUK SİZE AİT OLACAK. BİZ BURDAN SESLENİYORUZ. ZORAKİ İŞLEM YAPMAYINIZ.  
      
BİZ SAYIN BAŞKANIMIZLA GÖRÜŞTÜK BURADAN BİRKEZ DAHA SESLENİYORUZ. AKÇAABAT-TRABZON-MERSİN MİNİBÜS HATTI ESNAFI KANDIRILMIŞTIR. 583 PLAKA SAHİBİNİN KARARINI 140 PLAKA SAHİBİ VEREMEZ. EĞER GERÇEKTEN ADALET VE VİCDAN SAHİBİ İSENİZ MUAVAFATNAMELERİ UKOME KARARINDAN ÖNCE ALINIZ. ŞAYET 583 PLAKA SAHİBİNDEN YARISI SİZE MUAFAKAT VERECEK OLURSA BENDE VERİYORUM. AMA AKÇAABATLI DAYATMA YAPMAYINIZ. ÖNCE UKOMEDE KARAR ALIP, DAYATIP SONRA BASKI İLE MUAVAKATNAME TOPLAMAYINIZ. BU ADELETSİZLİK SİZİN ELİNİZDE PATLAR. 
BAKIN SAYIN BAŞKANIM SİZ ÇOK BÜYÜK BİR YANLIŞ YAPIYORSUNUZ.AKÇAABATTA BİR ODA YERİNE BİR KOOPERATİF İLE DÖNÜŞÜM YAPMAK İSTİYORSUNUZ. BU MÜMKÜN DEĞİL VE BAŞARAMAYACAKSINIZ. AKÇAABAT ŞOFÖRLER ODASINI DIŞLAYARAK AKÇAABATTA TRAFİK DÜZENİ KURAMASSINIZ.  İKİNCİ YANLIŞINIZ, 583 PLAKA SAHİBİNİN VERECEĞİ KARARI KANDIRILAN 140 KİŞİNİN KARARIYLA ALMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ.  BUN YANLIŞ OLDUĞUNU SİZE “ BUYURUN MUAVAKATNAME İSTEYİNİZ DİYE” İSPAT EDİYORUZ. AMA BUNADA YANAŞMIYORSUNUZ. ÇÜNKÜ BU YAPILAN UYGULAMA İYİ NİYETLİ DEĞİLDİR. BU YAPILAN UYGULAMA RANT DÖNÜŞÜMÜDÜR. 
SAYIN BAŞKANIM MURAT ZORLUOĞLU  TRABZONDA DÖNÜŞÜM YAPTINIZ. BU NORMAL BİR DÖNÜŞÜMDÜ, GELEN AYNISINI AKÇAABATTA YAPIN AMA SİZ AKÇAABATTA BİZİM ALTIN DEĞERİNDEKİ TAHDİTLİ M PLAKALARIMIZI ORTADAN KALDIRIYOR, İŞLEVSİZ HALE GETİRİYOR VE BENİM ESNAF ARKADAŞLARIMI 13-14 ORTAKLI OTOBÜSLERE MECBUR EDİYORSUNUZ. BENİM ARKADAŞLARIM HANGİ PARA İLE O OTOBÜSLERE ORTAK OLACAK YOKSA YARIN PARA VEREMEYEN ARKADAŞLARIMIN YERİNE DIŞARIDAN YENİ İSİMLER ALIP, BAŞKA ŞEYLERMİ YAPACAKSINIZ. 
BAŞKANIM BU UYGULAMANIN HAYATA GEÇMESİ MÜMKÜN DEĞİL GELİN YOL YAKINKEN BUNDAN VAZGEÇİN ÖNCE MUAVAKATNAME İSTEYİP VAZİYETİ BİR GÖRÜN, EĞER YARINISA KADAR MUAVAKATNEME ALABİLİRYORSANIZ YOLA DEVAM EDİN.  AMA ALAMAYACAĞINIZI GÖRECEKSİNİZ. SON OLARAK ŞUNU SÖZLÜYORUZ. BİZ TRABZON DAKİ GİBİ BİR DÖŞÜMÜŞE RAZIYIZ. AKÇAABAT LI VATANDAŞLAR DA OTOBÜS İSTEMİYOR, DAHA HIZLI ULAŞIM İÇİN MİNİBÜS SİSTEMİNDEN RAZILAR.  TRABZON DA ALINAN KARAR GİBİ KONFORLU VE DENETİMLİ BİR HALE GETİRELİM. BİZ BUNA RAZIYIZ. AKSİ HALDE 583 PLAKA SAHİBİNİ 40-50 KİŞİNİN RANTINA TESLİM ETMEYECEĞİZ.DEMOKTARİK VE HUKUKİ HER TÜRLÜ HAKKIMIZI SONUNA KADAR KULLANACAĞIZ. MUAVAFAKAT VERMEYECEK OLAN YÜZLERCE ARKADAŞIMIZ ELLERİNDE ALINMAK İSTENEN ALTIN DEĞERİNDEKİ PLAKALARINI SONUNA KADAR KORUYACAKTIR. BİZ DE ODA OLARAK SONUNA KADAR ONLARIN ÖNÜNDE YÜRÜYECEĞİZ. ŞİMDİ YARINKİ KARARI BEKLİYORUZ. UKOMENİN ADİL VE VİCDANLI BİR KARAR VEREREK ÖNCE MUAVAKATNAMELERİ GÖRMESİNİ BEKLEYECEĞİZ. TRABZON  VE AKÇAABAT HALKINA İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ BU DURUMU ARZ EDİYOR VE SAYGILAR SUNUYORUZ.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner220

banner133