banner238

Cevahir: “Gençler Vergisiz Cep Telefonu Değil, İş İstiyor!”

Cevahir, gençlere vergisiz telefon ve bilgisayar vaadi üzerinden gençliğin sorunları ve taleplerini dile getiren bir açıklama yaptı.

İŞSİZ GENÇLERE VERGİSİZ CEP TELEFONU VAADİ, DÜŞÜNDÜRÜCÜDÜR

Geniş tanımlı işsiz sayısının 8 milyonu aştığı, genç işsizliğinin yüzde 40’ları bulduğu, her 3 işsiz gençten birinin üniversite mezunu olduğu bir ülkede, 21 yıldır iktidarda olan AK Parti, gençlerimize vergisiz cep telefonu vaat ediyor! Ve bunu büyük bir müjde olarak sunuyor!

Gençlere vergisiz cep telefonu ve bilgisayar vaadi bir seçim yatırımıdır ama gençlerimizi rencide etmektedir. Gençlerle konuşuyoruz. Bize, “Parasını ve faturasını ödeyemeyeceğimiz telefonu ne yapalım? Biz telefonumuzu kendi paramızla, vergisini de ödeyerek satın almak, faturamızı da kendimiz ödemek istiyoruz. Biz iş istiyoruz” diyorlar.

Gençler toplumun en üretken kesimidir, milyonlarca gencimizi üretim sürecinin dışında tutmak, hem kendilerine hem de ülkeye yapılmış en büyük kötülüktür! Gençlerimiz fırsat eşitliği istiyor, adalet istiyor, çalışmak ve üretmek istiyor.

GENÇLER GELECEKTEN UMUTLU DEĞİLSE, ORADA BEKA SORUNU VARDIR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençlere vergisiz cep telefonu ve bilgisayar vaadi, gençliğin sorunlarını çözecek mi? Gençlerin yaşadıkları sorunları unutturacak mı?

Ülke gençliği başta işsizlik olmak üzere büyük problemlerle boğuşuyor, adaletsizlik ve liyakatsizlik sebebiyle gençlerde gelecek kaygısı yaşanıyor.

Gençlik bir ülkenin geleceğidir. Gençleri gelecekten umutlu olmayan bir ülkenin, gerçek anlamda bir beka sorunu vardır.

GENÇLER, KENDİ ÜLKELERİNDE BİRİNCİ SINIF BİR YAŞAM İSTİYOR

Buradan iktidar yetkililerine sesleniyorum; gençler kendi telefonlarını kendilerinin alabileceği bir iş ve adil bir ücret istiyor! Gençler, adalet istiyor! Gençler, liyakat istiyor! Üniversiteyi bitiren gençler, atanmak ve mesleklerini yapmak istiyor! Gençler, evlenmek istiyor ama ev bulamıyor! Gençler, işsizlikten evlenemiyor!

Gençler, sözlerinin, fikirlerinin dinlenmesini istiyor! “Bizim adımıza karar verirken, bize de danışın, sorun” diyor!

Gençler, kendi ülkelerinde, geleceğe umutla bakmak istiyor! Gençler, kendi ülkelerinde birinci sınıf vatandaş gibi yaşamak istiyor! Gençler, çok sevdikleri ülkelerini, sevdiklerini ardında bırakarak geleceklerini yurt dışında aramak istemiyor!

Gençler, işlerin partililere, yakınlara, eşe-dosta, akrabaya değil, liyakatli isimlere verilmesini istiyor! Kısacası gençlerimiz sizden vergisiz telefon ve bilgisayar istemiyor, Avrupa’daki emsalleri gibi kendi telefonlarını, bilgisayarlarını rahatlıkla alabilecekleri bir iş istiyor!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber