DOĞU KARADENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ, BÖLGE İŞ İNSANLARINI TİCARET MÜŞAVİRLERİ İLE BULUŞTURDU

Ülkelerde edindikleri bilgi ve tecrübelerini firmalarımız ile paylaşmaları amacıyla; T.C. Ticaret Bakanlığımız koordinasyonunda, Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) organizasyonunda Trabzon ilinde 28 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirilen etkinliğe; Trabzon, Rize Artvin ve Gümüşhane illerindeki iş insanları katılarak, sektörleri adına detaylı bilgi edinme imkanı sağladı.

Trabzon Panagia Premier Hotel'de gerçekleştirilen “Ticaret Müşavirleri ile Birebir Görüşmeler Etkinliğine” Almanya, Çin Halk Cumhuriyeti, Gürcistan, Hindistan, İran, Macaristan, Malezya ve Rusya Federasyonu’nda görev yapmış Ticaret Müşavirlerimiz ihracatçı firmalara ülkelerin mevzuatları, sektörlerin rekabet imkanları, sektörlerde rekabetçi yanlarımız, rakipler ve bu pazarlarda iş insanlarımızın dikkat etmesi gereken hususlar, ülkelerin standart mevzuatları, vergi ve tarife mevzuatları gibi dış ticaretin her alanını ilgilendiren konularda bilgilendirme yapıldı. Ticaret Müşavirleri toplantı salonunda kendilerine ayrılan masalarda, gün boyunca bölge iş insanlarına bilgilendirme yaptı, merak ettikleri konulardaki sorularını yanıtladı ve ülkelerin yatırım fırsatları konularında bilgiler verdi.

Etkinliğe yoğun katılım gösteren firmalarımız yapılan bu etkinlik için DKİB yetkililerine teşekkür ederek, diğer potansiyel ülkeler için de bu tür etkinliklerin sürdürülmesini talep etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber