banner128
banner222

Doğu Karadeniz Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz yaptığı açıklama

Doğu Karadeniz Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz yaptığı açıklamada; son yıllarda Türkiye teknolojik alt yapısı, insanı duruşu ve sağlık sistemiyle Dünya için Küresel bir güç ve rol modeldir.
Trabzon’da Sağlık alanında Kamu ve Özel Sağlık kuruluşları ekonomik kalkınma ver istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan sağlık turizminin geliştirilmesi, desteklenmesi ve yaygınlaştırılması, başarılı ve sürdürülebilir sağlık turizm işletmelerinin kurulması, sağlık turizminin potansiyelinin artırılması ve yerel dinamiklere dayalı turizmin faaliyetlerinin desteklenmesine yönelik çalışmalar yapmaktadır. Türkiye’nin sporda beşiği olan Trabzon değişik branşlarda spor tesisleri ve alt yapı sahaları olmasına rağmen spor turizmi konusunda durağan olan Trabzon ilinin uluslararası futbol takımlarının ve değişik branşların geleceği, kamp yapacağı aranan bir merkez haline getirme gayretindeyiz.
Doğu Karadeniz Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz; bugüne kadar dernek olarak Bölgede yaptığımız onlarca projeden sonra yeni bir ilke imza atıp; Özellikle Sağlık turizminin ülke ekonomisine katkısının her yıl inanılmaz rakamlarla artığını, küresel ısınmadan dolayı Doğu Karadeniz Bölgesinin sağlık alt yapısının, spor alt yapısının genişleterek sağlık ve spor turizmi anlamında ülke milli ekonomisine çok ciddi destek olunacağını düşünerek Trabzon’da Sağlık ve Spor Turizmi Çalıştayını gerçekleştiriyoruz. Bu çalıştay sayesinde uluslararası arenada ülkemize ciddi anlamlarda katkı sağlayan 25 civarında Sağlık ve Spor Turizmi ile uğraşan aktif acenteleri Trabzon’a getirip; Trabzon’un Sağlık kuruluşlarını, spor tesislerini, kültürel yerlerini, doğasını, 3 gün boyunca tanıtmak istedik. Bu gelen acenteler ile Trabzon’un Kamu, Özel Sağlık kuruluşları birbirleriyle gelecek vizyonlarını genişletecek ve yine Spor alt yapımızın güçlü olduğunu görerek Trabzon iline Spor turizminin başlamasını sağlayacaklardır.
Trabzon’da Sağlık ve Spor Turizmi Çalıştayı sayesinde; Ticaret Bakanlığı uluslararası hizmet ticareti genel müdürlüğü tarafından sağlık turizminin şirketlerine ciddi anlamda çok büyük destekleri olup, bu destekler Trabzon’da kamu-özel sağlık kuruluşu temsilcilerine genel müdür yardımcısı tarafından destekler anlatılacak olup bu sayede özellikle Özel Sağlık kurum ve kuruluşları yurtiçi ve yurtdışı arenada daha aktif olmaları hedefindeyiz. Ve yine bu çalıştay sayesinde çalıştaya gelen Türkiye Sağlık Turizmi Geliştirme Konseyinin her ay düzenlemiş uluslararası arenada 2.000 kişinin katıldığı sanal fuarlara Trabzon’da Kamu ve Özel Sağlık Kuruluşları üye yapılmaları sağlanarak Uluslararası potansiyellerinin geliştirilmesini hedeflemekteyiz.
Doğu Karadeniz Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz; Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Sağlık Turizmi Geliştirme Konseyi Yönetim Kurulu, Sağlık Bakanlığına bağlı USAŞ Genel Müdürlüğü Yetkililerinin, Ticaret Bakanlığı Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdür Yardımcısı Sayın Alperen Kaçar Bey’in, Uluslararası arenada Türkiye’yi temsilen 25 civarında Sağlık turizmi acentesinin ve yine çalıştay alanında değişik Kamu ve Özel Sağlık kuruluşlarının Standlarının olacağı Trabzon’da 13 Eylülde saat 9.00’da Zorlu Grand Otelde gerçekleşecek Sağlık ve Spor Turizmi Çalıştayının Sağlık ve Spor Turizmi alanında Türkiye Cumhuriyeti Devletinin hedeflemiş olduğu 2023 yılında 20 milyar dolar döviz girdisi hedefine destek olacağını ve Doğu Karadeniz Bölgesinin Sağlık ve Spor Turizmi anlamında cazibe merkezi haline getirme amacımıza destek olacağını düşünmekteyiz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner130

banner133

banner220