Genç, işçileri sevindirdi!

Yapılan toplu sözleşmeyle birlikte evli ve iki çocuklu bir çalışanın maaşı 13500 TL oldu. Ayrıca maaşın dışında haziran ve aralık aylarında 15’er gün olmak üzere toplamda 30 günlük ikramiye verilecek. Çalışanlar zamlı maaşlarını bu mart ayından itibaren almaya başlayacak. Sözleşme, Orbel bünyesinde çalışan 919 personeli kapsıyor. Toplu iş sözleşmesi, 01/02/2023 tarihinden 31/12/2024 tarihine kadar geçerli olacak. İkinci yılın birinci 6 ayı için ocak ayında memurlara yapılan zam oranında artış olacak. İkinci 6 ay için ise temmuzda yine memurlara yapılacak olan zam oranında artış yapılacak. Aynı oranda sosyal kalemlerde de artış sağlanacak. 

“HEP İŞÇİLERİMİZİN TARAFINDA OLDUK”

Yapılan toplu iş sözleşmesinin Türkiye'nin ekonomik şartları ve belediyenin ekonomik durumu göz önüne alınarak imzalandığına vurgu yapan Başkan Genç, "Hakikaten kuruluşundan beri bir aile bütünlüğü içinde çalıştık. Biz En mutlu Şehir Ortahisar hedefi koymuştuk kendimize. Kendisine böyle bir hedef koyan bir kurumun yöneticisinin en büyük arzusu da bu hedefe ulaşmak için en mutlu kurum olması lazım. En mutlu şehir hedefine bir aile bütünlüğü içerisinde ulaşabilmek için bu ekonomik standardı biraz daha yükseltmemiz gerekiyordu. Biz şuana kadar yaptığımız hiçbir toplu iş sözleşmesinde ufak tefek pazarlıklara girmedik. Hep işçilerimizin tarafında olduk. Sendikacı arkadaşlarımız güzel teknik bir çalışma ortaya koydular. Bu masanın her tarafında biz oturuyoruz anlayışıyla hareket ettik. Tabi ülkemizin ve belediyemizin ekonomik durumunu düşünerek bütün imkânlarımızı zorladık. Çalışanlarımızın lehine olan bütün şartları gözettik.” diye konuştu.

 “İŞÇİNİN ALIN TERİNİN KARŞILIĞINI VERDİ”

HAK İŞ- HİZMET İŞ Sendikası Trabzon İl Başkanı İsmail Kaplan ise, Başkan Genç’in işçinin alın terinin karşılığını her zaman gözettiğine vurgu yaparak, "Gönül isterdi ki, davullu zurnalı bir sözleşme töreni yapalım ama ülkemizin içinde bulunduğu şartlar gereği sade bir şekilde imzamızı attık. Başkanımız Ahmet Metin Genç, bugüne kadar olduğu gibi her zaman işçinin alın terini karşılığını verdi. Bundan sonra da vereceğinden en ufak bir şüphemiz yok. Bu duygu ve düşüncelerimle bütün işçi kardeşlerimin adına Başkanımıza en samimi teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bütün işçilerimize, sendikamıza ve belediyemize hayırlı, uğurlu olsun.” diye konuştu. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220