Ortahisar Belediyesi’nden vergi mükelleflerine son gün hatırlatması

31 Mayıs Cuma günü olduğu hatırlatılarak, “Mükelleflerimizin gecikme zammına maruz kalmamaları için belirtilen süre içinde vergilerini ödemeleri menfaatlerine olacaktır” bilgilendirmesi yapıldı.

Ortahisar Belediyesi'nden yapılan açıklamada, vergi mükelleflerinin ödemelerini 08:00-17:00 saatleri arasında belediye veznelerinden veya Ortahisar Belediyesi web sitesi e-belediyecilik uygulamaları üzerinden kolaylıkla yapabileceği belirtildi.

Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergilerinin, Mayıs ve Kasım aylarında 2 eşit taksitte ödendiği belirtilerek vergi borcu olan mükelleflerin 31 Mayıs Cuma günü mesai bitimine kadar emlak, çevre temizlik ve ilan reklam vergilerinin ilk taksitlerini, TC kimlik numarası veya mükellef sicil numarası ile Ortahisar Belediyesi hizmet binasındaki veznelerden nakit veya kredi kartı ile ödeyebilecekleri ifade edildi.

ÖDEMELER İNTERNET ÜZERİNDEN E-BELEDİYECİLİK UYGULAMASIYLA YAPILABİLİR

Mükelleflerin Türkiye’nin her yerindeki PTT şubelerinden online sistem üzerinden mükellef sicil numarası ve TC kimlik numarası eklenerek ödeme yapabileceği gibi, e-belediyecilik uygulaması kapsamında internet üzerinden www.trabzonortahisar.bel.tr web adresinden de kredi kartı veya banka kartı ile vergilerini ödeyebilecekleri hatırlatıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber