OTOBÜS VE SUYA ZAM YOK

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, hemşehrileriyle olan sohbetlerinde Trabzon’da içme suyu ücretleri ile belediye toplu taşımacılığına kesinlikle zam yapmayacaklarını yineledi.

15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Meydanı’nda (Meydan Parkı) hemşehrileri ile görüşen Gümrükçüoğlu, çalışmaları hakkında Trabzonluları bilgilendirdi. Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde 16 yıldır şer odaklarına fırsat vermediğini ifade eden Gümrükçüoğlu, “Fırsatçılara karşı topyekün bir mücadele başlatmış durumdayız. Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak içme suyu ve belediyemiz toplu taşıma ücretlerine kesinlikle zam yapmayacağız” dedi.

2009 yılından sonra Trabzon’a 130 yeni otobüs kazandırdıklarını ve toplamda 172 otobüslük filoyla Trabzon’a taşımacılık hizmeti verdiklerini ifade eden Gümrükçüoğluı, “Şimdi 3 adet daha çevre tipi otobüs alarak halkımızın hizmetine sunacağız. Artan yakıt fiyatları ve giderlere rağmen ulaşım ücretlerine zam yapmayacağız. Ulaşım ücretlerinin yanında içme suyu ücretlerimize de zam yapmayacağız. Ülkemiz genelindeki bazı belediyelerimizin içme suyu ücretlerinde indirime gittiğini görüyoruz. İndirim yapan belediyelerin tarife ücretlerinin bize göre yüksek olduğunu görüyoruz. Bize göre yüksek olan içme suyu fiyatlarını indiriyorlar. Ayrıca ilgili kamu kurumlarınca ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelerimize içme suyunu ücretsiz vermeye devam ediyoruz. Bu tüm ülkemize örnek olan bir uygulamadır. Suya ve ulaşıma zam yapmadan hizmet vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber