banner128

TOBB Türkiye Ekonomi Şurası yapıldı

TTB, tren ve çevre yolu ile fındık arazilerinin sorununu şuraya taşıdı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından organize edilen Türkiye Ekonomi Şurası video konferans sistemi ile gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen ve TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu tarafından organize edilen şuraya Trabzon Ticaret Borsası (TTB) tarafından gönderilen sorunlar ve çözüm önerilerinde, Samsun-Hopa arasında gerçekleştirilmek üzere yapılması istenen tren yolu ile Trabzon şehir içi geçişindeki trafiği azaltacak olan Güney Çevre karayolu projesi de yer aldı.

Video konferans sistemi ile TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra 365 oda-borsa başkanının katılımı ile yapılan toplantıya TTB Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan da katıldı.

Eyyüp Ergan, şurada fındık tarımında arazi toplulaştırması, desteklemenin düzenlenmesi ve tarım alanlarının korunması ile ilgili daha önce sundukları raporlar doğrultusunda yeniden önerilerde bulunduklarını belirterek, ayrıca ev ekonomisi şekliyle yapılacak süt inekçiliğinin kırsal kesimde yaygınlaşması için elzem gördükleri istihdamın desteklenmesini de tekrar gündeme taşıdıklarını söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220