Trabzon Büyükşehir Belediyesi tanzim satışa başladı

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’da tanzim satış yeri kurarak uygun fiyata sebze ve meyve satışı yapmaya başladıklarını bildirdi.  

Fiyat spekülasyonları ile halka zarar verilmesine müsaade etmeyeceklerini ifade eden Başkan Gümrükçüoğlu, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘fiyatlar için ayar çekeceğiz. Belediyelerimiz vasıtasıyla tanzim satış yapacağız’ açıklamasının ardından başlatılan tanzim uygulamasına şehrimizde de başladık. Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Meydanı (Meydan Parkı)’nın üst kısmında tanzim satış yerimizi oluşturduk. Haftanın her günü 10.00–18.00 saatleri arasında tanzim satış yerimizde aralıksız satış yapılacaktır. İlk etapta 7 ayrı sebze ve meyve halkımıza uygun fiyata sunulacaktır. Satışlarımız sürekli halkımıza açık olacaktır” diye konuştu.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan tanzim satış noktasında; domates 3 TL, soğan 2 TL, elma 3 TL, patates 2 TL, salatalık 4 TL, patlıcan 4,5 TL ve biber 6 TL’den satılacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber