23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI AKÇAABAT’TA KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve ‘Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ sözüyle 23 Nisan 1920’de kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100’üncü yılı Akçaabat’ta kutlandı.

Sosyal Mesafe Kurallarına Uygun Çelenk Sunma Töreni Düzenlendi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına uyularak İlçemiz Atatürk Parkı’nda düzenlenen çelenk sunma törenine; Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürü Tarık Akgün, Siyasi Parti İlçe Başkanları ve öğretmenler katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunmasıyla program sona erdi.

Başkan Ekim 23 Nisan Doğumlu çocuklara sürpriz yaptı.

Belediye Başkanımız Osman Nuri Ekim’in talimatları doğrultusunda, Belediyemiz Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğümüz organizesinde, İlçemizde yaşayan 23 Nisan doğumlu çocuklara doğum günü pastası ve hediyeler götürerek çocuklara sürpriz yaptık. Belediye Başkanımız Osman Nuri Ekim ile videokonferans yöntemi ile bağlantı kurarak çocuklarımızın doğum gününü kutladı.

Başkan Ekim “Covid- 19 salgını nedeniyle Ülkemizde uygulanan tedbirler kapsamında 23 Nisan 2020 saat 00:00’dan geçerli olmak üzere Trabzon dahil 31 ilimizde 4 gün boyunca sokağa çıkma yasağı uygulamasına başlanmıştır. Alınan tedbirler nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri bu yıl yapılamamış ve çocuklarımız bayramlarını evlerinde aileleriyle kutlamıştır. Gönlümüz, geleceğimizin teminatı, yarınlarımızın umudu olan çocuklarımızın yanındadır. 23 Nisan doğumlu çocuklarımızın Doğum günlerine ortak olmak, bu mutlu günlerinde onlarla beraber olmak için, Sosyal Belediyecilik kapsamında İlçemizdeki 23 Nisan doğumlu çocuklarımıza doğum günü sürprizi yaptık. Onlara doğum günü pastası ve hediyeler götürerek bu mutlu günlerinde yanlarında olalım istedik.

Akçaabat İstiklal Marşını Birlikte Okudu

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100’üncü kuruluş yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamak için saat 21:00’de Ülkemizin her yerinde olduğu gibi Akçaabat’ımızda da vatandaşlarımız evlerinin balkonlarına ve camlarına çıkarak hep bir ağızdan İstiklâl Marşını söyledi ve havai fişek gösterileriyle yer gök aydınlandı.

Konu ilgili konuşan Belediye Başkanımız Osman Nuri Ekim “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl meydanlarda gösteriler ve etkinlikler yapılarak kutlanamamıştır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine tüm Türkiye’de olduğu gibi Akçaabat’ta da vatandaşlarımız saatler 21:00’ı gösterdiğinde evlerinin balkonlarına ve camlarına çıkarak hep bir ağızdan İstiklal Marşımızı okudu. Belediyemiz anons sisteminden tüm ilçeye İstiklal Marşımızı yayınladık. Bunun yanında saatler 21:00’ı gösterdiğinde Akçaabat Sahilpark ve Söğütlü Mahallemizde havai fişek ve ışık gösterileri düzenlemek suretiyle hafızalardan silinmeyecek bir kutlama programı düzenledik. Saatler

21:00’ı gösterdiğinde Akçaabat; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100’üncü kuruluş yıl dönümünü, tarihine yakışır bir görüntüyle kutladı.” Dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220