4 X 4’LÜK KAMP

Gençlik ve Spor Bakanlığının ülkenin çeşitli illerinde düzenlediği doğa ve deniz kamplarına katılan gençler, dolu dolu günler geçiriyor. Türkiye’nin dört bir yanından her yıl yaşları 12 ile 22 arasında değişen onbinlerce kişinin katıldığı kamplarda eğlenceli oyunlardan gezilere, manevi derslerden konserlere kadar birbirinden farklı aktiviteler yer alıyor. Trabzon’un Düzköy İlçesinde bulunan Doğu Karadeniz Gençlik Kampı da, muhteşem doğasının yanı sıra şehirdeki özel ve önemli etkinliklerle en çok tercih edilen kamplardan biri haline geldi.

YENİ GÖNÜL KÖPRÜLERİ

“Yaz tatillerinde artık gençlerimizi önemli bir çoğunluğunun gözü bu kamplarda” diyen Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, “Bakanlığımız gençleri illerinden alıp farklı şehirlere taşıyor, birbirinden güzel kamplarda ağırlıyor. Bir hafta boyunca farklı illerden gelen gençler hem eğleniyor, hem öğreniyor hem de birbirinden keyifli etkinliklerle unutulmaz günler yaşıyor. En önemlisi de 12 ayrı kamp dönemine katılan on binlerce genç arkadaşlar ediniyor, Hakkari’den İstanbul’a, Edirne’den Kars’a kadar gönül köprüleri kuruluyor” diye konuştu.

ULAŞIM, BARINMA, SİGORTA

Kamp Sorumlusu Zeki Efendioğlu, “Gençlerimiz kampta tırmanma, okçuluk, treking, halk oyunları, drama, paintball, futbol, mini golf ve badminton gibi etkinliklere katılıyor. Akşam kamp ateşi ve konserler oluyor. Eski futbolculardan, psikologlara profesörlere kadar birçok önemli isim davet ediliyor, gençlerle sohbet ediyor. Şehrin tarihi ve turistik yerleri de gezilerek dört dörtlük kamp tamamlanıyor” dedi. Kampa katılan gençlerin ulaşım, konaklama ve yemek ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanıyor, seyahat ve sağlık sigortaları da yapılıyor.

BU KAMP UNUTULMAZ

Kampların her anının dolu dolu geçtiğini ifade eden gençler de, çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile unutamayacakları günler yaşadıklarını söylüyor. At binmeden halk oyunlarına, spor ve drama etkinliklerinden doğa yürüyüşü ve gezilere kadar her anı değerlendirdikleri kampta güzel dostluklar da edindiklerinin altını çizen gençler, “Kamp, muhteşem bir doğanın ortasında kurulmuş. Mükemmel bir hava var. Şehir ise harika. Bu kampı asla unutmayacağız. Hem gezdik, eğlendik, hem de yeni arkadaşlıkların temelini attık. Her şey çok güzeldi” diye konuştular.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber