Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı  Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti
Ticari ve ekonomik görüşmeler yapmak üzere Trabzon’a gelen Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı Zurab Pataradze ve beraberindeki heyet Trabzon Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.
Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı Zurab Pataradze yaptığı değerlendirmede “Karadeniz’in incisi Trabzon’da bulunmaktan memnunuz. Bölgeler arası ilişkilerin çok önemli olduğunu biliyoruz. Güçlü bölgeler, güçlü devletler demek. Bu görüşmelerin aramızdaki ilişkilere katkı sağlayacağını umut ediyoruz. Türkiye bizim strateji ortağımız ve her zaman uluslararası kuruluşlarda Gürcistan’ın toprak bütünlüğüne destek çıkıyor. Ayrıca NATO üyeliği konusunda bize ciddi destek sağlıyor. Ülkelerimiz arasında siyasi gelişmelerde çok iyi seviyede ve çok sayıda görüşmeler yapılıyor” dedi.
 
Acara ve Batum ile Trabzon’un ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan birbirine yakın iki vilayet olduğunu ifade eden Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Seyfullah Kınalı ise ziyaretlerinden ötürü Acara heyetine teşekkür etti. Kınalı, Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları hakkında da Pataradze’yi bilgilendirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber