banner237
banner238

AK PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLİ KARAİSMAİLOĞLU HER ZAMAN KIBRIS YANINDAYIZ DEDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı döneminde KKTC'yi sık sık ziyaret ettiğini aktaran Karaismailoğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın ortaya koyduğu tavrın ve Kıbrıs'ta iki devletli çözüme destek vermelerinin önemini anlattı.

"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin tanınma zamanıdır, biz de bunu tüm platformlarda dile getiriyoruz." diyen Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda bu durumu dile getirdiğini hatırlattı.

Karaismailoğlu, uluslararası toplumda KKTC'nin hak ettiği yere gelmesinin en büyük arzuları olduğuna dikkati çekti, bu kapsamda çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

KKTC'ye yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Karaismailoğlu, "2023 yılı itibarıyla KKTC'ye Ankara kaynaklı, toplam proje bedeli 2 milyar 750 milyon lira olan, 49 kilometresi bölünmüş yol, 13 kilometresi de birinci sınıf olmak üzere toplam 62 kilometre uzunluğunda 5 adet yol yapım projesiyle birlikte 322 kilometre uzunluğundaki üçüncü sınıf yol alanında da yapım onarım çalışmalarımız devam etmekte." diye konuştu.

KKTC Cumhuriyet Meclisi İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi Başkanı Yeşilırmak ise Türkiye'nin KKTC'ye yönelik yatırımlarının çok kıymetli olduğunu vurguladı.

KKTC'deki altyapı ve ulaştırma çalışmalarına değinen Yeşilırmak, bu alanda Türkiye'den yapılan yatırımlara işaret etti. Sahil yollarının, köy yollarının yapılmasının halk için çok önemli olduğunu aktaran Yeşilırmak, bunun dışında ulaştırma alanında yapılan yatırımlar dolayısıyla teşekkür etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber