BİZ HİZMETE TALEBİZ'
Trabzon’un ve Bölgenin en büyük sendikası olan Hizmet-İş sendikasının 19 Kasım Pazar günü yapılacak olan 5. Olağan Kongresinde tekrar aday olduğunu beyan eden İsmail Hakkı Kaplan “Biz koltuğa değil hizmete talibiz. Sadece ücret sendikacılığı değil, hizmet sendikacılığı yaparak Önce İnsan, Önce Emek ilkesini kendimize şiar edindik. Göreve geldiğimiz 24 Mart 2017 tarihinden beri işçi kardeşlerimizin her daim yanlarında olarak kederlerine ve sevinçlerine ortak olduk. Üyelerimizle ağladık üyelerimizle güldük” dedi.
MAĞDURDAN YANA OLACAĞIZ
5 bin 450 üyelerinin ve75 iş yerinde yetkili sendika olduklarını belirten Kaplan, “Görevde bulunduğumuz 7 aylık zaman diliminde 4975 olan üye sayımızı 5450 ye, yetkili olduğumuz işyerleri sayısını da 70’ den 75’ e çıkartarak gücümüze güç kattık. Ortahisar Belediyesi ORBEL, Sürmene, Akçaabat, Vakfıkebir, Bayburt Aydıntepe belediyelerimizde sözleşmeler yaptık. Bu güne kadar olduğu gibi işverenlerimizi rakip değil, sosyal ortağımız olarak görmeye devam edeceğiz. Çalışmalarımızda emeğe, alın terine ve kul hakkına asla ideolojik yaklaşmadık. Yaklaşmayacağız. Emeğin, Alın terinin kul hakkının savunuculuğunu yaparak mağdur ve haklıdan yana olacağız.
BAYRAĞI DAHA YÜKSEKLERE ÇIKARACAĞIZ
19 Kasım 2017 Pazar günü yapacak olduğumuz kongreden delege kardeşlerimizin desteğini alarak kaldığımız yerden koşar adımlarla Hak-İş, Hizmet-İş bayrağını daha da yükseklere çıkarmaya gayret edeceğiz. Oluşacak olan yönetimimiz daha güçlü olacak. Daha çok emekçi kardeşlerimizle iç içe olacağız, daha çok hasbihal olacağız. Pazar Günü yapacak olduğumuz 5. Olağan kongremizin Sendikamıza,  emek camiamıza, işverenlerimize hayırlı uğurlu olmasını Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber