Çebi’den Gazeteciler Günü mesajı

MESAJ YAYIMLADI
Çebi mesajında, “10 Ocak; basın çalışanlarının hak ve haklılık mücadelesinin bir neticesidir. Kaleme alınan bir haberde, kadraja sığdırılan bir fotoğrafta, yorumda, görüntüde veya seste çaba vardır, gayret vardır, alın teri vardır. Meslek ilkelerini ve aziz milletimizin hassasiyetlerini önceliği yaparak, görevini en güzel şekilde yapan, demokrasimize katkıda bulunan basın çalışanlarımız; toplumumuzun konuşan dili, gören gözü ve işiten kulağıdır" dedi.
ÖNEMLİ BİR GÖREV İFA EDİYORLAR
Toplumun bilgi edinme ihtiyacının karşılanmasında basın çalışanlarının rolüne vurgu yapan Çebi, şunları söyledi: “Her bir haber, yorum, fotoğraf, görüntü ve ses ile kamuoyu oluşturan, toplumun bilgi edinme ihtiyacının karşılayan tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum. 
ÖRNEK BİR GAZETECİLİK
Yazılı, görsel, işitsel ve internet yayıncılığı alanında şehrimiz basın mensupları örnek bir gazetecilik faaliyeti sürdürmektedirler. Gerek yerel gerekse de bölgesel gündemin belirlenmesinde imzaları vardır. Şehrimiz basını aynı zamanda şehrimizin geçmişini ve bugününe hakim, şehrin gereksinimlerinin bilincinde bir anlamda şehrimizin canlı hafızalarıdır. 
BAŞARILAR DİLEDİ
Bizler de basın mensuplarının eleştirileri, öngörüleri ve tavsiyelerinden yararlanıyor, görüşlerini ajandamıza not ediyoruz. Bu manada şehrimizde görev yapan yerel ve yaygın tüm basın kuruluşlarında görev yapan basın mensubu kardeşlerimize teşekkür ediyorum. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde tüm gazeteci kardeşlerimize çalışmalarında başarılar dilerken, ahirete irtihal edenlere de Allah’tan rahmet diliyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133