CHP'den Anıtkabir'e "95. yıl" ziyareti

Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Kılıçdaroğlu  başkanlığındaki heyet,  Aslanlı Yol'dan yürüyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün  mozolesine geldi.

Kılıçdaroğlu'nun kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan çelengi  mozoleye bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

Heyet, mozoleye çıkan merdivenin önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten  sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti.

Burada Anıtkabir Özel  Defteri'ni imzalayan Kılıçdaroğlu, şunları  yazdı:

"Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım, 'Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran,  milletimize hürriyet ve hakimiyet temin eden devrimci bir ruhun partisi' olarak  tanımladığınız CHP'nin kuruluşunun 95'inci yıldönümünde huzurunuzdayız. Partimiz,  ilk kurultayı olarak kabul ettiğimiz 4 Eylül 1919 Sivas Kongresi'nden ve 9 Eylül  1923'te Halk Fırkası adıyla kuruluşundan günümüze eksiksiz bir vatanseverliğin  kalesi olmuştur. Bu vatanseverlik, tüm mazlum milletleri kucaklayan, yönü çağdaş  uygarlığa dönük mücadelenizden ilham almaktadır. Bu bağlamda, ilke ve  devrimlerinizle biçimlendirdiğiniz Tükiye Cumhuriyetimiz, herkes için adalet  ülküsüne bağlı, demokrasiyle taçlandırılmış bir Cumhuriyet hedefi ile yeni bir  mücadeleye atılmak zorundadır.

 Türkiye'nin yürüyeceği yol ise hiç tartışmasız sizin yolunuzdur.  CHP'nin tüm kadroları, ilke ve devrimlerinizin kuşatıcılığında, ülkemizin içinde  bulunduğu sıkıntıları aşacak azim ve kararlılığa sahiptir. Bu duygu ve düşünceler  ile size, silah arkadaşlarınıza ve tüm CHP'lilere kuruluşumuzun yıldönümünde  şükranlarımı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ruhun şad olsun."

İnönü de ziyaret edildi

Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, daha sonra 2'nci Cumhurbaşkanı   İsmet İnönü'nün kabrine de çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu.

Kılıçdaroğlu, Anıtkabir'den ayrılırken, sohbet ettiği vatandaşlar ve  çocuklarla fotoğraf çektirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber