CHP'Lİ KAYA' DAN AYVAZOĞLU'NA CEVAP;

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, bütçe görüşmelerindeki Türkiye gündemine oturan ve büyük ilgi gören konuşması sonrasında açıklama yapan AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu'na cevap verdi. Kaya, "iftiralarınız çöktü, CHP'nin yaptığı bir fabrika yok diyordunuz, hepinizin gözleri önüne serdim CHP'nin yaptığı fabrikaları ve hizmetleri. Gerçekler ortaya çıktı, pusulanız şaştı. Konuyu başka yerlere çekerek, niyet okuyuculuğu yaparak bunu örtemezsiniz. Size tavsiyem bildiğiniz konularda konuşun" dedi.

Meclis konuşması ile büyük takdir toplayan CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, bu konuşmasından rahatsızlık duyarak demeç veren AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu'na seslendi. Kaya, "Biz PKK'ya terör örgütü derken, Öcalan'a bebek katili derken siz ‘Sayın’ diyordunuz. Utanın ve konuşmayın!" dedi.

Kaya açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; "AK Parti, Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu bana cevap vermiş. Böylesi bir seviyesizlikle muhatap olmak istemezdim. Fakat sıfatı milletvekili olduğu için cevap veriyorum. Bahar Hanım meclis konuşmamla gerçeklerin ortaya çıkmasından belli ki rahatsızlık duymuş. "CHP'nin çakılı çivisi yoktur, fabrikadan ne anlarlar" yalanlarınızın çökmesi mi sizi bu kadar rahatsız eden? CHP'nin yaptığı fabrikaların, sanayi tesislerinin, limanların, kurum ve kuruluşların 15 metrelik listesini tüm milletvekili grubunuzun da göreceği şekilde önünüze serdim. Ve sattıklarınızın 13 metrelik listesini. Gerçekler ortaya çıktı, iftira ve yalanlarınız çöktü. Doğruluk güneş gibidir er geç ama mutlaka ortaya çıkar! Çıktı da… Bu mu zorunuza gitti?

TERÖR ÖRGÜTLERİNE HİÇ BU KADAR TAVİZ VERİLMEDİ

AK Parti döneminde terör örgütlerine verilen tavizleri sıralayan Kaya, "CHP'yi terör örgütleri ile ilişkilendirmeye çalışmak çok büyük bir vicdansızlıktır. Terörist başı Öcalan'ın kırmızı bültenle aranan kardeşini TRT ekranlarına çıkaran sizsiniz, terörist başının mektuplarından medet uman sizsiniz. Oslo'da PKK yöneticileriyle pazarlık yapanlar sizsiniz. Çadır mahkemeleri kurup teröristleri karşılatanlar sizsiniz. Erbil’den yola çıkıp Habur sınır kapısından geçen teröristlere, dinlenme molalarında lahmacun ısmarlayan da sizsiniz. Faturasını da gönderiyorum, belki utanırsınız. Açılım için T.C tabelalarını siz kaldırdınız. Açılım sürecinde askerimizin gözü önünde PKK'lılar Türk bayrağını indirirken sesinizi çıkartmayan sizsiniz. PKK'lılar hendek kazarken siz neredeydiniz?

CHP'sine söz söylemeye hakkınız da yüzünüz de yoktur. Şunu iyi bilin tüm CHP'liler gibi ben de memleket ve millet sevdalısı bir insanım. Ne kadar terörist ve terör örgütü varsa hepsinin Allah belasını versin. Onlarla açılım yapanların da, masaya oturanların da, YPG'li teröristleri kırmızı halılarla karşılayanların da, CHP'lilere iftira atanların da" dedi.

SUSTUKLARINIZ YÜZÜNDEN...

"Ayvazoğlu diyor ki; Atanmış bakan milletin oylarıyla seçilmiş milletvekillerine hakaret ederken, iftiralar atarken neden susmamışız? Belli ki tepkilerimiz hanımefendinin zoruna gitmiş. Tepki, haktır ve erdemli insanların işidir. Kapı kulları tepki veremez. Sizin sustuklarınız ve tepki vermediğiniz politikalarınız nedeniyle Türkiye bu halde. Ama siz gerçeklerden o kadar uzaksınız ki... Anlıyoruz ki vekilliğiniz sürecinde size verilen görev "laf yetiştirmek.” Bunun da ne memlekete ne de millete hiç bir faydası yok. Bunu bilin!

BİLDİĞİNİZ KONULARDA KONUŞUN

“Size bir hatırlatmam bir de tavsiyem olacak. Unutmayın ki bugün milletvekiliyseniz bunu Atatürk'e ve Cumhuriyet Halk Partisine borçlusunuz. Biraz okur, araştırırsanız ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız. Tavsiyem de şu; anladığınız işlerle ilgili konuşsun. Mesela tayin, terfi, hızlı yükselme işleri! Kısa yoldan il müdürlüğü, beğenmezsen başka şehre tayin. Malum aile olarak bu konulardaki yeteneklerinizle çok konuşulmuştunuz. İki üniversite bitirdiği halde işsiz gezen gençlerimiz var. Belki onlar da bu bilgi ve becerilerinizden istifade eder de, makam sahibi olurlar, size de dua ederler. Biz nerede konuşup nerede susacağımızı sizden öğrenecek değiliz."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber