DEMOKRAT PARTİ BEŞİKDÜZÜ’NDE GÖSTERİŞ YAPTI!

DEMOKRAT PARTİ BEŞİKDÜZÜ’NDE GÖSTERİŞ YAPTI!

‘’ŞÖLEN GİBİ MİTİNG!’’

Demokrat Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ercan Şılbır seçim çalışmalarına bugün Beşikdüzü ilçesindeydi.

Meydanda Demokrat Parti Beşikdüzü Meclis Üyesi adaylarıyla bir araya gelen Şılbır, Beşikdüzü’nde halka hitap etmek için bir miting yaptı.

Beşikdüzü halkı tarafından doldurulan miting alanında Demokrat Parti bayrakları ve Türk Bayrakları dalgalandı.

DEMOKRATLAR BEŞİKDÜZÜ’NDE!

Demokrat Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ercan Şılbır, Beşikdüzü Meclis Üyesi Adayları Zülküf Dilli, Âdem Aydın, Hüseyin Dilli, Murat Kavi, Köksal Algan, Hayrettin Öztürk, Nimet Bir, İlknur Kudu, Hanife Güler, Mahmut Dilli, Merve Olgun ve Demokrat Parti Genel İdare Kurul Üyesi Ali Akar Beşikdüzü halkı tarafından büyük bir ilgi karşılandı.

Beşikdüzü meydanında gerçekleştirilen mitingde halka hitap eden Genel İdare Kurul Üyesi Ali Akar, ‘’ İlçelerimizde yaptığımız mitinglere halkım bazen gelmeye korkuyor, miting bittikten sonra yanımıza gelip ‘çoluğumuz çocuğumuz işte, onları işten atarlar, korkuyoruz gelemiyoruz, ama desteklerimiz sizlerle!’ diyorlar. İşte halkımın getirildiği ayrımcılık, işte kardeşliği bitirme noktası, işte demokrasinin ezilişi! Dün Şalpazarı’nda bizim mitingimiz engellendi, vatandaşlarımız işlerini, aşlarını kaybetme korkusu yaşıyor! Ama bizler bu düzene dur diyebilmek için, kardeşliği yeniden tesis edebilmek için, bu ayrımcı düzene bir dur diyebilmek için bu yola çıktık!’’ dedi.

Beşikdüzü’lüler tarafından alkışlarla konuşmasını sonlandıran Akar, Demokrat Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ercan Şılbır’ı halka tanırak mikrofonu devretti.

Demokrat Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ercan Şılbır konuşmalarında, ‘’Çok saygı değer Beşikdüzü’lüler sizleri sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum!’’ diyerek başladı.

Şılbır konuşmasının devamında mevcut hükümeti eleştirdi.

31 MART’TA SANDIĞA GİDİN!

Başkan Adayı Şılbır, ‘’2006 yılında çıkartılan tohum yasası ile birlikte yerli tohum üretimini yasakladılar. Emperyalistlere Türkiye’yi mahkûm etme politikaları sürdürüyorlar! 17 yıldır iktidarda olan bu hükümete artık vatandaşım ‘’ne istediyseniz verdik, ama ülkeyi satın!’’ demedik diyerek tepki gösteriyorlar! Bu düzene artık bir dur deme vakti geldi, vatandaşın şikâyet merci sandıktır, 31 Mart’ta sandığa gidin, tepkisiz kalmayın, oyunuzu kullanın!’’ dedi.

TRABZON’DA PATETES EKİMİNİ YASAKLADILAR!

Şılbır, ‘’Trabzon gibi güzide bir memlekette patates ekimini yasakladılar. Seçimden hemen sonra bunun için büyük önlemler alacaklar. Uyan ey Türkiye, uyan ey Trabzon! Çoluk çocuğumuzun geleceği ile oynanıyor. Bölgemizde yapılan 46 adet çay fabrikasının 39’u Demokrat Parti hükümeti zamanında yapılmıştır. Biz yaptık, onlar sattı. Halkı bu kadar mağdur ettikleri yeter artık! Saygıdeğer hemşerilerim sizler kararın en iyisini verecek olanlarsanız. Sesimizi duyurabildiğimiz kadar yapılan yanlışları ve yapacak olduğumuz doğruları sizlere anlatmaya çalışıyoruz.’’ Dedi.

ÖĞRENCİLERİMİZDEN YOL ÜCRETİ ALINMAYACAK!

Başkan Adayı Şılbır Beşikdüzü’nde yaptığı mitingde ‘’Seçim çalışmaları nedeniyle sizlere ulaşabilmek, derdinizi, sorunuzu dinleyebilmek, projelerimizi anlatabilmek için Trabzon’un doğusundan, batısına, güneyine her yere geziyoruz. Yollarda otostop çeken öğrenci kardeşlerimizi görüyoruz. Değerli kardeşlerim bende bir babayım, öğrenci okutmanın zorluklarını çok iyi bilirim. Ya hu şimdiki iktidar gibi temsil ve ağırlama giderleri adı altında milletin parasını Belediyede peş keş çekmeyeceğiz, Belediye olarak o bütçeyi kapatıp öğrenci kardeşlerimizin yol ücretini karşılayacağız. Bizde elimizi taşın altına koyacağız! Bizlere nasıl yapacaksın, nasıl ödenek bulacaksın diyenlere anlatıyoruz, söylüyoruz, haram yemeyerek, milletin parasını millete harcayarak yapacağız millete!’’ diyerek tepki gösterdi.

KANUNSUZ ALINAN SU BEDELLERİNİ KALDIRACAĞIZ!

Şılbır, ‘’Türkiye Cumhuriyeti anayasasına uymuyor bunlar. Anayasada diyor ki ‘Belediye hizmet vermediği bir şeyden bedel alamaz!’ Köyde ki Ali Amcamın, İdris Amcamın yer altından sondaj yoluyla temin ettiği sudan, elektriğini ödeyerek evine su basan makinesine gidip su sayacı bağladılar para alıyorlar. Ya su Allah’ın suyu, elektrik adamın elektriği, neye hizmet verdinde su bedeli alıyorsun! Kanunsuzdur! Biz 1 Nisan’da Allah nasip eder Belediyeyi bu yanlışlardan teslim alırsak, düzeltecek olduğumuz ilk yanlış budur!’’ dedi.

HAYVANCILIĞA DESTEK VERECEĞİZ!

Şılbır, Trabzon’da 2002 yılında 87.000 olan büyükbaş hayvan sayısı bugün son kayıtlara göre 7.000’dir! İsmini dünyaya duyurmuş olan sütümüz, tereyağımız artık üretilmez hale gelmiştir. Elde etmek istedikleri haksız kazancın faturasını halka kesmişlerdir.

Kapatılan süt fabrikalarımızı tekrar faaliyete geçirecek ve ev ekonomisine katkı sağlayacak projelerimiz var.

Köylerde 5 inek besleyen kadınlarımızın sigortalarını Büyükşehir Belediyesi olarak biz yapacağız. Hem ileriki hayatı için bir emeklilik fırsatı hem bir teşvik için. Sütlerini kapı kapı dolaşıp toplatıp, kapatılan süt fabrikalarını tekrar faaliyete sokup işleyip uygun hale getirip satışa sunacağız. Hem Belediye’ye hem vatandaşa katkı sağlayacağız hem de hayvancılığı arttırarak köylerimizi tekrar canlandıracağız!’’ dedi.

Konuşmasını sonlandıran Demokrat Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ercan Şılbır ‘’Saygıdeğer Beşikdüzü’lü hemşerilerim, bizleri bu soğuk havada yalnız bırakmadığınız ve verecek olduğunuz desteklerden ötürü teşekkür ediyorum, saygı, sevgi ve şükranlarımı sunuyorum. Sağ olun, var olun! Dedi.

Mitinde kapanış konuşmasını yapan Demokrat Parti Beşikdüzü 1. Sıra Meclis Üyesi Adayı Zülküf Dilli alkışlar eşliğinde sahneye çıktı.

BİZ HİZMET İÇİN TALİBİZ!

Zülküf Dilli konuşmalarında ‘’Ben 11 meclis üyesi adayı ile birlikte Beşikdüzü’ne, sizlere hizmet için oylarınıza talibim. Hangi partiye oy verdiği fark etmeksizin sizlere hizmet için oyunuza talibim. Seçecek olduğunuz her Belediye Başkanıyla sorun çıkartmadan çalışacağız, sizlere hizmet için oyunuza talibim, talibiz!’’ dedi.

Beşikdüzü’nde esnaf ziyaretleri yapan Demokrat Parti’liler seçim çalışmalarına devam etmek üzere ilçeden ayrıldılar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber