banner128

OVİT TÜNELİNDE OTURMA EYLEMİ

İKİZDERE-Doğu Karadeniz Bölgesini Doğu Anadolu’ya bağlayan en kısa ve güvenli karayolu olan Rize-Erzurum karayolu üzerinde yapılan Ovit Tüneline çıkan yolun yapılmamasını protesto eden Gazeteci oturma eylemi yaptı.

2012 yılında delinmeye başlanan 14300 metre uzunluğundaki Ovit Tünelinde 2016 da delgi işlemi tamamlanmış ve daha sonrada aydınlatma havalandırma işlemleri yapılarak 2018 yılı Haziran ayında trafiğe açılmıştı. Cumhurbaşkanının emirleriyle gerçekleşen ve şu anda dünyadaki 3.Türkiyedeki en uzun Tünel olan Ovit Tüneline Rize yönündeki çıkışında yolun yapılmaması tepki çekiyor.

Gazetecinin oturma eylemi

Ovit Yolu ve Tüneli konusunda binlerce haber yazan, fotoğraf çeken kitap yazan Gazeteci İsmet Kösoğlu tünele çıkan yolun yapılmaması üzerine Tünelin içine oturma eylemi yaparak tepkisini gösterdi. Oturma eylemi için bir açıklama yapan Gazeteci İsmet Kösoğlu şunları söyledi ’bu yol ve Tünel bölgemizin can damarıdır. Bu Tünel Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eseridir. Dönemin Başbakanı ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın çalışmasını da unutamam. Yılın 6 ayı kar ile kapalı bulunan yol 12 ay ulaşım sağlansın, çığ tehlikesi önlensin diye bu tünel yapılarak çözüm bulunmuştu. Erdoğan’ın ulaşıma açtığı Tünele İkizdere tarafından giden 20 km lik yerde halen çalışma yok. Yol olmayınca araç trafiği de olmuyor. Yolun genişleme sanat yapıları vs. çalışmaları ne zaman başlayacak bilgide verilmiyor. Ben bu yol ve tünel için binlerce haber yazdım. Bu kez de yol niye yapılmıyor diye tepkimi tünel içinde oturarak göstermek istedim. Tünel iş olsun diye yapılmadı. Yol 12 ay ulaşım sağlasın diye yapılan tünelin yolsuz bırakılmasına tahammül edemiyorum. Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü bu yolu unuttu bu eylemim ile yollarını hatırlatmak istedim’ dedi.

ÖMER YILMAZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220