Trabzon İYİ Parti Cumhuriyet Bayramını Çoşkuyla Kutladı

Atatürk Alanı Meydan Parkı’nda gerçekleştirilen kutlama programında İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Ali Sağır, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, İYİ Partili yöneticiler, ilçe başkanları hazır bulundu. Vatandaşların da yoğun ilgi ve katılım gösterdiği programda çocuklar şiirler okudu, gençlik bandosu ve horon ekibi gösterileri yapıldı. Eski bayramları özleyen vatandaşlar tören sonunda kurulan horon halkasına dahil olarak bu özlemlerini giderdi.

BİRÇOK TOPLUMA İLHAM KAYNAĞI

Törende bir konuşma yapan İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş temellerinin atıldığı günün yıldönümünde bugün buradayız. Bugün Cumhuriyetimizin 98. doğum günü… 29 Ekim 1923; tam bağımsızlığa duyulan özlemin, geleceğe bağlanan ümidin, milli egemenliğe beslenen tarifsiz sevdanın başlangıç noktasıdır. Bunun içindir ki; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Türk milletinin en önemli ve en anlamlı günüdür. Çünkü bugün Cumhuriyet ilan edilmiş ve yüce milletimiz özgürlük ve eşitlik gibi en temel insan haklarından olan evrensel değerlere kavuşmuş, modern yaşamını sürdürmeye başlamıştır. Modern bir cumhuriyet var etmeyi başaran Türk milleti, pek çok topluma ilham kaynağı olmuştur.

ÖNCELİKLİ GÖREVİMİZ

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türk sınırları içinde, bugün üstünde yaşadığımız topraklarda bağımsız ve milli bir devlet kurmuştur. Cumhuriyetimizi, tıpkı kuruluş felsefesinde olduğu gibi, tam bağımsız, güçlü ve demokrasi içinde bir dünya devleti olarak yaşatmak hepimizin vazifesidir. Yüce Atatürk'ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" ilkesine sımsıkı sarılarak, Cumhuriyetle demokrasinin kaderini bir ve ortak görerek Türkiye'nin istiklal ve istikbaline sahip çıkmak; her Türk evladının en önemli ve öncelikli görevi olmalıdır.

EN BÜYÜK BAYRAM

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk Milletinin tabiat ve adetlerine en uygun olan idare” diyerek bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetin müdafaası ve muhafazası her şeyden önce gelmelidir. Mustafa Kemal Atatürk'ün 10. yıl Nutku'nda en büyük bayram dediği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramın ilanı ile özgürlük, eşitlik, bağımsızlık gibi evrensel değerlere kavuşmamız yanında Cumhuriyet, milletimizin birlik ve bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz verilmeyeceğinin en açık ifadesidir.

SAHİP ÇIKACAĞIZ

Bizler de İYİ Parti Trabzon ailesi olarak bu görevin bilincindeyiz ve bugün burada yöneticilerimiz ve çocuklarımızla cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkmak ve farkındalık oluşturmak adına böyle bir program organize ettik. Geçmiş bayramlarımıza duyduğumuz özlemle, vatan, bayrak ve Atatürk sevdamızı yüreklerimizin yanı sıra üzerimizdeki kıyafetlere de nakşettik. Temennimiz odur ki İYİ Parti iktidarıyla yurdumuzun her köşesinde bayramlarımızı eski coşkusuyla kutlayacak, milli değerlerimize daha büyük bir özgüvenle sahip çıkacağız.

KUTLU OLSUN!

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kurucu kahramanlara, vatan ve millet için hayatları baharında toprağa düşen aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Başta Trabzonlu hemşerilerimin olmak üzere Yüce Türk milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum. Bayramınız kutlu olsun…”

Başkan Kuvvetli’nin ardından, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs de bir konuşma yaptı, kutlama programı bando gösterisi horon ekibi gösterisi vatandaşların katılımıyla horon halkasının kurulması ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220