banner238

Trabzon TÜRKAV Başkanı Kenan KURU: DONDURULMUŞ ÇÖZÜMLER…!

Kamu hizmetlerinin yerine getirilmesinde hizmet alanı bulanan TÜRKAV olarak ifade etmekteyiz ki; Buradan alınacak derslerin olduğu ortadadır. Objektiflik eşyanın ve somut kıpırdanışların olduğu gibi tespitinden meydana gelmiştir. Esas olan insanın manaları değil, eşyanın bünyesinde saklı olan manadır.

Dere yatakları, kanalizasyon ve şehirleşmede geçmişten bugüne getirilen dondurulmuş çözümlerle geleceğin inşasının sağlanamadığı görülmelidir.

Bakın bir fotoğraf makinesi düşünelim Basın mensuplarımızın olmazsa olmazı olan fotoğraf makinesi… Bu fotoğraf makinesi bile, insan gözünü temsil ettiği ve tamamladığı için objektif değildir. Neden? Çünkü fotoğraf makinesini biz gördüğümüz gibi görmeye zorlamaktayız.

O halde, en ideal fotoğraf makinesi insan gözüdür. İnsan gözü, şekil, renk ve derinlikleri tespit eden olduğundan buradan bakmak gerekmektedir.

Özellikle yağmur sularıyla ilçelerdeki mahallelerin eğik, yamaç oluşu, dere yataklarının taşması sonucu şehrin merkezinde göller oluşmasının önüne geçilememektedir.

Yağmur sularıyla kanalizasyonun şehrin merkezine taşınması sonucu hastalıklara da neden olabileceğinden insanlar bilgilendirilmelidir. Ve hijyenikliğin sağlanması gerekmektedir. Mal kayıplarındaki zararlar giderilebilecektir. Can kaybının olmamasının sevindiriciligini Trabzon TÜRKAV kamuoyuyla paylaşarak geçmiş dileklerimizi ifade ediyorum.

Kenan KURU Trabzon TÜRKAV Başkanı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber