Trabzon Valisi Ustaoğlu'na CHP'den Tepki

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la fotoğrafını paylaşıp "Dün, bugün , yarın ve her daim..." diye yazdı.

AKP'nin Twitter'da "Erdoğanınyanındayız" etiketiyle başlattığı sosyal medya kampanyasına bürokrasinin üst düzey isimlerinin de katılması tepkiye neden oldu.
Ustaoğlu, Twitter hesabından Erdoğan'la Ahlat'taki Selçuklu Meydan Mezarlığı'nda çekilmiş fotoğrafını paylaşıp "Dün, bugün , yarın ve her daim..." diye yazdı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Vali Ustaoğlu'nun paylaşımına "Şahsımın valisi!" diyerek tepki gösterdi.

Torun, "Tarafsız olması gereken devlet pozisyonlarının siyaset yapmasında beis görmüyorlar onu anladık da, militan deyince de kızmayın be kardeşim!" ifadelerini kullandı.

25-26. Dönem CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen de Trabzon Valisi Ustaoğlu'na tepki gösteren isimler arasında yer aldı.

PEKŞEN "ADALET ASLA UNUTMAZ

" Pekşen yaptığu açıklamada "Bir Vali böyle bir tweet atıyorsa, o ülkede hiç kimse hukuk devleti, Anayasa ve devletin valisinden bahsedemez. Bu günler geçer. Adalet asla unutmaz" ifadelerini kullandı.

Trabzonda Bazı Muhalefet Parti Başkanları bu paylaşıma tepki göstererek Vali Ustaoğlu bu paylaşımı ile ilk cıkacak kararnamede büyük bir ile Vali Olarak atanır atanamzsa bu paylaşımla ya köşkte danışman olarak gider yada bakanlar memur oldugu için bir bakanlıga bakan olarak atanır dediler Hatta Durmak Yok Ustaoğlu Yola Devam Dediler Ha gayret az kaldı diye söylemde bulundular

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber