Trabzon’da Yunanistan Vize Ofisi açılacak

TTSO – Yunanistan’ın İstanbul Başkonsolosu Georgina Soultanapoulou, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı (TTSO) ziyaret ederek Başkan M. Suat Hacısalihoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.

Başkonsolos Georgina Soultanapoulou, Trabzon’da 15 Mart’tan itibaren konsolosluk vize ofisinin hizmete başlayacağını vurgulayarak, “Türk vatandaşları vize için artık İstanbul’a gelmek zorunda kalmayacak. Amacımız ikili ticari ilişkileri geliştirmek, iş forumları yoluyla iki ülke işadamlarını buluşturmak” dedi.

HACISALİHOĞLU ÇAY YOLU PROJESİ’Nİ ANLATTI

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu ise, Yunanistan’ın Xanthi ve Drama Ticaret ve Sanayi Odaları ile yıllardır Çay Yolu adı verilen ve diğer Karadeniz’e kıyısı olan ülkelerin de yer aldığı ortak proje yürüttüklerini vurgulayarak, “İşadamlarını bir araya getirip hem karşılıklı yatırım imkanları, hem de işbirliği yaparak AB ülkelerinde ortak yatırımlara girmeleri sağlanabilir” diye konuştu.

Hacısalihoğlu, Yunanistan’ın İstanbul Başkonsolosu Georgina Soultanapoulou’ya ziyaretinin anısına bir plaket takdim etti. Başkonsolos Soultanapoulou, TTSO Özel İpekyolu Müzesi’ni de gezerek tarihi eserler hakkında bilgi aldı ve müze şeref defterini imzaladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber