Trabzonlu Serencam'ın büyük başarısı..
Bayburt Üniversitesi’nin patent başarısından dolayı Trabzonlu Yrd.Doç.Dr.UğurSerencam’a Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından plaket verildi .
Bayburt’un ilk patenti..
Akademinin yanı sıra sektöre katkı sunacak bilimsel faaliyetlerin de desteklendiği Bayburt Üniversitesi’nde, çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Mühendislik Fakültesi Hidrolik Bölümü, farklı işlevlerdeki 3 armatür bataryasının patentini aldı. 
3 farklı işlevde gelen tasarım..
Trabzon Çaykaralı Hidrolik Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Uğur Serencam ve ekibi tarafından tasarlanan 3 farklı işlevdeki armatür bataryası, Türk Patent Enstitüsü tarafından ‘tasarım’ alanında tescillendi. Su salınımı ve sarfiyatını asgari seviyelere indiren tasarımlar, sektörün yanı sıra sürdürülebilir kalkınmaya da destek sağlayacak. Verimlilik-dekoratiflik-işlevsellik ilkeleriyle tasarlanan bataryaların, suyun küresel probleme dönüştüğü bir ortamda, birçok kuruluşa ilham olacağı düşünülüyor. 
Serencam, plaketini Maliye Bakanı Ağbal’ın elinden aldı..
Ürün geliştirme ve patent süreci hakkında konuşan Serencam, Rektör Prof. Dr Selçuk Coşkun ve Dekan Prof. Dr. Hanefi Bayraktar’ın koşulsuz desteklerini hissettikleri süreçte ekip çalışmasının meyvesini topladıklarını, 201701110 numaralı patenti üniversiteye kazandırmanın gururunu yaşadıklarını dile getirdi. 
Bayburt Üniversitesi’nde gerçekleşen törende Yrd.Doç.Dr.Uğur Serencam, plaketini Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın elinden aldı. Bakan Ağbal, büyük gurur duydukları bu tür çalışmalara her zaman destek vermeye devam edeceklerini dile getirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber