banner238

Trabzon’un trafik sorununu TBMM’ye taşıdı - "Kavşak ihaleleri ne oldu?"

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, trafik sorununun Trabzon’da yıllardır çözülemeyen ve artarak, genişleyerek süren bir sorun haline geldiğini belirtti.

Değirmendere, Atapark ve Akçaabat Haçkalı Devlet Hastanesi kavşakları için ihale yapıldığını belirten Ahmet Kaya TBMM’de yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

“Trabzon’un en temel sorunlarından biri trafiktir, ulaşımdır. Trafiğin sorun haline gelmesinin önemli bir nedeni de, çözüm adına gerçekleştirilen projelerin maalesef yanlış, eksik ya da hatalı oluşudur.

Üzülerek belirtiyorum ki, bugün gerçekleştirilen ulaşım projelerinde hatasız ya da eksiksiz bir iş bulmak neredeyse olanaksızdır.

Trafik sorunu Trabzon’da yıllardır çözülemeyen ve artarak ve genişleyerek süren bir sorun haline gelmiştir.

Geçmişte sorun sadece merkezdeydi. Ancak bugün plansız ve sağlıksız gelişen Trabzon, çok daha geniş bir alana yayılmış durumda. 

Yani yapılaşma ve imar planlamaları yapılırken, ne yazık ki altyapı sorunları gözetilmiyor. Ulaşım başta olmak üzere bu yapılaşmanın yol açacağı altyapı sorunları öngörülmediği, hesaplanmadığı, dolayısıyla inşa edilmediği için, büyük sorunlarla karşı karşıya kalıyoruz.

Trabzon’da bunun en çarpık örneği Çukurçayır ve Kaşüstü’dür.

Trabzon trafiği açısından yaşamsal önemi bulunan Değirmendere, Atapark ve Akçaabat Haçkalı Devlet Hastanesi kavşakları için ihale yapıldı. 

Ama hala bir ses yok!

Üstelik ihaleden hemen sonra yer teslimi yerine keşif artışı ve proje değişikliğine gidildi. 

Ama yine ses yok!

Neden böyle bir değişikliğe gidildi? 

Neden bu projelere başlanmıyor? Bunlara cevap verecek bir yetkili var mı?

Bu kavşaklar bir keyfiyet değil zorunluluktur. Acilen buralarda çözümler üretmek ve trafiği rahatlatmak zorundayız.

Öte yandan, sadece Trabzon değil, Karadeniz transit taşımacılığının da en önemli sorunu haline gelen Kaşüstü geçişi konusunda çalışmaların da hızlandırılması ve bir an önce bitirilmesi gerekiyor. 

Bizim derdimiz Trabzon'umuzun huzurlu ve mutlu bir kent olmasıdır, daha yaşanabilir bir şehir olmasıdır. 

Milletimizin derdi bizim derdimiz, çare aramak görevimiz anlayışıyla gördüğümüz eksiklikleri söylemeye ve sorunların çözülmesine katkı vermeye devam edeceğiz.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber