ULUSAL EGEMENLİĞİMİZİN 100. YILI KUTLU OLSUN

ÇYDD olarak Ulusal Egemenliğin ilanının ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. Yılını tüm şubelerimizle birlikte iki günlük etkinliklerle kutlama kararımızı Covid-19 salgını nedeniyle üzülerek ertelemek durumunda kaldık.

Yönetim Kurulumuz, bu önemli tarihin 100. Yıl Dönümüne özgü olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti tarihine simge olarak geçmiş, “Cumhuriyet Çınarı” olarak kabul görmüş iki önemli değerimize “Ulusal Egemenliğin 100. Yılı Hukuk ve Demokrasi Ödülü” ve “Ulusal Egemenliğin 100. Yılı Onur Ödülü” vermeyi kararlaştırmıştır.

Ulusal Egemenliğin 100. Yılı Hukuk ve Demokrasi Ödülü, derneğimizin kurucular kurulu üyeliğini ve 10 yıl genel başkanlığını üstlenen, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk kadın Adalet Bakanı, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Önceki Dekanlarından, hukuk ve bilim insanı Prof. Dr. Sayın Aysel ÇELİKEL’e takdim edilecektir.

Ulusal Egemenliğin 100. Yılı Onur Ödülü, Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci Cumhurbaşkanı, Kurtuluş Savaşımızın Batı Cephesi Komutanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının tescili Lozan Antlaşması’nı imzalayan heyetin başkanı merhum İsmet İNÖNÜ’nün kızı, İnönü Vakfı Onursal Başkanı Sayın Özden TOKER’e takdim edilecektir.
Pandemi süreci sona erip toplumsal yaşam olağan koşullara döndükten sonra düzenlenecek ödül töreninde ödüller sahiplerine sunulacaktır.
Derneğimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerimizi iptal etmek durumunda kalsak da Ulusal Egemenliğimizin 100. Yılını ve Çocuk Bayramımızı coşkulu şekilde kutlayacağız.

Saygı ve sevgilerimizle.

Prof. Dr. Ayşe Yüksel
ÇYDD Genel Başkanı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220