Umut ışığı olmaya devam ediyorlar

Trabzon İHH 2021 yılının ikinci insani yardım tırını Suriye'deki mülteci kampları için yola çıkardı

KAMPLARDAKİ MÜLTECİLERİ UNUTMUYORLAR

Zorlu kış şartlarından etkilenen binlerce mülteci kampı için harekete geçen İHH Ekipleri bölgeye yardım ulaştırmaya devam ediyor. Trabzon İHH, 2021 yılının ikinci insani yardım tırını yola çıkardı.

22 TON TULUM PEYNİRİ GÖNDERDİLER

Zorlu kış şartlarında Suriye'deki kampları unutmayan Trabzon İHH, Kebir Süt-Karadeniz-Karadeniz Kardeşler Gıda'nın sponsorluğunda Suriye mülteci kampları için 22 ton tulum peynirini bölgeye ulaştırdı.

“Destekleri İçin Teşekkür Ederiz.”

Trabzon İHH Yönetim Kurulu Başkanı Zühtü Kalma yaptığı açıklamada, Suriye'de yaşanan insani krizin boyutlarından bahsederek, yardım eli uzatmaya devam edeceklerini bildirdi. Kalma; "2011 yılında başlayan iç savaşla yıllarca mağdur edilen, kadın, çocuk, yaşlı ve siviller Suriye içerisinde oluşturulan kamplarda hayat mücadelesi vermektedir. Bu yıl kış şartlarından dolayı yine sel ve su baskını riskiyle karşılaştığımız kamplar için yardım çalışmalarına devam etmekteyiz. İnşallah bu ayın sonunda bir ayni yardım tırı bölgeye ulaştırmayı düşünüyoruz. Hayırseverlerimiz kullanılmamış kıyafet, ilaç, halı, battaniye, ev eşyası ve gıda gibi yardımlarını derneğimize teslim edebilirler. Bugün bölgeye ulaştıracağımız yardım tırı için Kebir Süt-Karadeniz-Karadeniz Kardeşler Gıda'ya teşekkür ederiz. Suriyeli kardeşlerimiz için

ellerinden gelen her sene yapan firmamıza ve yönetim kurulundan Allah razı olsun." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber