Yomra Belediye Başkan Adayı İbrahim Sağıroğlu projelerini açıkladı!

Yomra Belediye Başkan Adayı İbrahim Sağıroğlu projelerini tanıttı.

Sözlerine Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak başlayan Sağıroğlu, "Kadınlar Günü'nü kutluyorum. Bir gün değil hergün kadınlar gününü kutmamamız lazım." dedi.

SÜLEYMAN SOYLU TALİMATI VERDİ
Eski Oymalı Caddesi çirkin görüntü arzediyordu. Ekip arkadaşlarımızla hareket ettik, kamulaştırdık, yaptık yıktık ve 2,5 yılda tamamlamak üzereyiz. Avrasya Üniversitesi'ni Yomra'ya kazandırdık. Avrasya Üniversitesi ile yaptığımzı görüşmelerde 2. ve 3. blokları da tamamlayacağız ve 4000 öğrenci daha eğitim görebilecek. 112 Acil Çağrı Merkezi'mizi İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'nun talimatları ile beraber Çınarlı mahallemize kazandırmış bulunuyoruz. Önümüzdeki günlerde de faaliyete başlayacağız. Daha önceleri Kaşüstü'nün siluetini bozan bir dalçık projesi koyulmuştu. Biz tekrar projemizi yeniledik. Gelmiş olduğumuz noktada Kaşüsütü bir eser değil bir şaheser olmuştur. Kaşüstü Dalçık, yaklaşık 750 metre boyunda bir tüp tüneldir. Kaşüstü kavşağımız üç yarı noktadan giriş ve çıkışları vardır. Trafik sorunumuzuda tamamen çözeceğiz.

80'li yıllarda Belediye binamız İller Bankası marifeti ile yapılmıştı. Bu kadar hızlı gelişen ve büyüyen bir ilçede yetersiz kalıyordu. Yaşlı ve engellilerimizin erişilebilirliği yoktu. Bununla ilgili de yaklaşık iki yıllık sürede bir bina hazırladık ve hizmete sunduk. Binanın hazılanmasında belediyemizden bir kuruş çıkmamıştır. Kamuoyunda yayılan dedikodular gibi bizim elimzde herhangi bir bedel yoktur. Hayrını ve sponsorluğunu yapan firmalarımız faturalarını kendileri almıştır. Katkı sağlayan arkadaşları şahsım ve Yomra adına teşekkürlerimi sunuyorum.

2014 seçimlerinde ekip arkadaşlarımızla yapmış olduğumuz siyasi söylemlerimizde 25 mahallemizde ana artellerin bitirileceğini söylemiştik. Cenab-ı Allah bize fırsat verdi. Geldiğimiz noktada 25 mahallemizin 25'inde ana artellerini bitirdik. Ara artellerde de yüzde 90 seviyesindeyiz. 30 Ekim itibari ile Yomra'nın bütün ara ve aan yollarında stabilize yol kalmayacak. Dolğazgaza şiddetle ihtiyacımız vardı. Doğalgaza Organize Sanayi Bölgesi'nden gelen hattan doğalgazı alacaktık. Ama ordan alaydık önümüzde iki yıllık bir süre olacaktı. Ankara'da yapmış olduğumuz yoğun temaslar neticesinde sonuç kırmetli bakanlarımızın yardımıyla beraber Botaş Genel Müdürü ile yapılan son toplantıdan sonra Kavala bölgesindeki istasyon almayı ikna ettik ve çalışmalara başladık.. Bununla ilgili çalışmalarımız aralıksız olarak devam ediyor. Çok kısa zamanda Doğalgaz İshale Ana hattı Kaşüstü ile beraber buluşuyor. Kaşüstü’müzün orta kısmında yüzde 70 doğalgaz ishale hattı çalışmaları döşeme tamamlandı. Şuanda parke kapatma işlemine devam ediyoruz. Biz seçim sürecinde vatandaşımıza zahmet vermemek için 31 Mart’a kadar doğalgaz çalışmasını durdurmuş bulunmaktayız. Seçimin bitimiyle beraber hızlı bir şekilde çalışmalara başlanacak. Kaşüstü’nde eksik kalan yüzde 30’u tamamlayıp hemen Villalar bölgesine geçip, Yomra Merkez’e gideceğiz. Bu yıl kış sezonunda hem Yomra’da, hem de Kaşüstü’nde Doğalgaz vatandaşlarımızın kullanımına sunulacaktır. 


Biz seçim süresince vatandaşımıza zahmet vermemek için 31 Mart'a kadar doğalgaz çalışmalarımızı durdurduk. Seçimin bitmesi ile beraber çalımalar devam edecektir. Sayın Cumhurbaşkanımız'ın da müjdelediği gibi kış sezonunda Yomra halkı doğalgaza kavuşacak.

Arkadaşlarımızla beraber çok çalıştık. Bu ülke ne çektiyse yık-yaplardan çekti. Biz caddeleri düzenleyebilirdik. Her belediye yönetimi geldiğinde eski belediyenin sokaklarını yıkıp yapıyor. Arkdan altyapı çalışması çıkıyor, tekrar yapıyoruz. 30 Ekim'de bütün kırsal çalışmalarımızı bitireceğiz. O tarihten sonra ihtiyaç dışında çalışma olmayacak. Merkezimizdeki doğalgaz çalışmalarıda bitimiş olacak. Bölgemizin ihtiyacı olan sosyal projelerimize ve güzelleştirme projelerimize başlayacağız.

Uzun zamandır dolgu projelerimizle uğraşıyoruk. Dolgu projemizde 650 dönümlük alanı Yomra'mıza kazandırdık. Bu alanın tamamı yeşil alan olarak kazandırıyoruz. Üzerinde herhangi bir betonarme, ahşap bir yapılaşma olmayacak. 3621 sayılı kıyı kanunundan nasıl geçeceğiz diye muhalefet bizi takip ediyordu. Sürpriz projemizi açıkladık. Avrupa'da 10 yaşını dolduran gemiler, seferden kaldırılıyor. Bu gemileri çok uygun fiyatlara alım söz konusu. Biz tüm görüşmeleri yaptık ve bir gemiyi dolgu projemizin önüne monte edeceğiz. Dolgu projemiz vatandaşımızın tüm sosyal ihtiyaçlarını karşılamakla beraber ve konaklamasından otoparkına, düğün salonundan yüzme havuzuna tüm vatandaşlarımıza hizmet verecek. Adeta Yomra'mızın inci gerdanlığı olacak.

UÇAĞI YOMRA BELEDİYESİ ÇALIŞTIRACAK

Uçağımız ne olacak? Bagaj kısmında 15 Temmuz Millet Kıraathanesi ve kütüphane olacak. Gençlerimiz vatandaşlarımız, boş zamanlarında çayını içip kitap ve gazetelerini okuyacak. Yolcu kabinlerinin olduğu kısım restoran olarak düzenlenecek. En önemli noktası burası. Uçağı kim işletecek, çalıştıracak? Yomra Belediyesi çalıştıracak.  

SHERETON İNŞAATI NE DURUMDA?

“Sheraton konkordato ilan etti. Sıkıntı varım inşatında..?” sorusuna Sağıroğlu, “Bizde inşaatın bitimiyle alakalı 6 aylık süre kaldı. Ek 6 ay süre kaldı. Bizde önce 6 ayı bitirin sonra bakalım dedik. 
Ana firmada sıkıntı yok. Taşeron firmaya borcu yok. 1 yıl içinde oteli bitirip işletmeye açacağımızı düşünüyorum” diye cevapladı.


KAŞÜSTÜ HASTANESİ’NE YENİ YOL GÜZERGAHI 

Seçimden sonra yolun ihalesini büyükşehirle beraber yapıyoruz. Yol Kanuni Hastanesi’ne çıkmıyor. 3 bin 200 kişilik öğrenci yurdumuz var. Yer tahsisi yapıldı. Oraya da gidecek. Kaşüstü alt geçidini 15-25 Mart arası açacağız.


Millet Bahçesi yapacağız. Ekonomik durumu olmayan vatandaşlarımız sosyal projelerimiz çerçevesinde adaletli olmalıyız. Oralarda mangal yapabilecekler, çocuklar parklarda eğlenebilecek. Bu vesile ile sosyal adaleti sağlayacağız. Yomra gelişiyor fakat halkın birarada oturup konuşabileceği alanı yok. Belediyemizin karşısındaki 20 dönümlük alanı kamulaştırdık, el koyduk ve yıkım işlemini tamamladık. Otopark gerekiyordu. Otopark inşaatına -1'de seçimden sonra başlayacağız.
Tek katlı bir ticaret merkezi inşa edeceğiz.
 

24 saat belediye başkanınız olarak benim telefonum açık. Hiçbir sorunuza duyarsız kalmayacağım. 15 yıldır Allah bize nasip etti, aynı kararlılıkla inşallah yolumuza devam edeceğiz. Şeffaf bir yönetim anlayışı ile çalışacağız.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber