banner237
banner238

Bestekar Hafızoğlu’ndan bir ödül daha

Hafızoğlu hafta sonu Ankara’da gerçekleştirilen Bizim Dostlar Türk Müziği Kültür Derneği tarafından düzenlenen 2’inci Şarkı Sözü Yarışmasında Kürdilihicazkar eseri ile 1’inci oldu.

Geçmiş yıllarda da katıldığı birçok organizasyondan da ödüllerle dönen Hafızoğlu ayrıca, 24 Ocak 2024 tarihinde İstanbul Fatih Belediyesi’nin Tanburi Cemil Bey Saz Eserleri Beste Yarışması’nda da hicazkar saz semaisi bestesi ile 2’incilik elde etmişti.

Türk müziğine kazandırdığı sayısız eser ve Trabzon’da yetiştirdiği birbirinden önemli müzisyenlerle adından söz ettiren Özdemir Hafızoğlu “Müzik benim gıdam, nefesim, can suyum adeta. O olmazsa yaşayamam. Beste yapmak, daha doğrusu üretmek bana büyük keyif veriyor. Bu gibi organizasyonlara katkı sunmayı seviyorum. Çünkü, gerçekleştirmek gerçekten çok zor. Trabzon’da yapmak istedim ama çok engel çıktı karşıma ve yapamadım. Yapan olursa da destek olmayı görev bilirim” dedi.

Hafızoğlu’nun birincilik ödülü alan kürdilihicazkar eserin güftesi Trabzon Üniversitesi’nde görev yapmış emekli Dr. Öğretim üyesi Hülya Şimşek’e ait.

1’incilik bestesi alan şarkının sözleri şu şekilde:

Dile benden ne dilersen sana bin can vereyim / Seni Leyla, seni Mecnun gibi candan seveyim

Sana ömrüm bile versem yine azdır bilesin / Suya hasret bu yürekten dile umman vereyim

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber