Kuzey’den Güney’e Ses verdiler, Nefes oldular…

Sunuculuğunu okulun Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinden Eyüp Köse’nin yaptığı gecenin ilk bölümünde okul öğrencilerinin yapmış oldukları yağlı boya resimler giriş bölümünde sergilendi.

Birbirinden etkileyici yapıtların sergilendiği resim sergisi katılımcıların büyük beğenisini topladı. Ardından ikinci bölümde müzik öğretmeni Yunus Şentürk’ün hazırladığı Grup İzmihlal topluluğu sahne aldı. Sonrasında ise öğrencilerin yer aldığı okul korosu şef müzik öğretmeni Gülşah Bal yönetiminde adeta Kuzey’den Güney’e ses verdiler ve Anadolu’yu karış karış gezerek hayatımıza dokunan eşsiz türküler seslendirdiler.

Konser programına Trabzon Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Karakaş’ın yanı sıra, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Gülsüm Memişkaptanoğlu, Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi müdürü Eren Çavdaroğlu, Hatay Altınözü Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Kahramanmaraş Oniki Şubat Atatürk Anadolu Lisesi okul müdürleri, öğretmen ve öğrencileri, Trabzon’daki bazı Lise müdürleri ile çok sayıda öğrenci ve öğrencilerin yakınları katıldı.

Okulun öğretmenlerinden Anıl Erol, Fatma Nur Lermi, Kadir Yeşilırmak’ın yanı sıra koro şefi ve müzik öğretmeni Gülşah Bal da seslendirdikleri türkülerle geceye renk kattılar.

Yardım gecesi şeklinde gerçekleştirilen konsere katılan davetliler hem bilet alarak hem de program süresince bağış yaparak destekte bulundular.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber