banner238

Trabzon’da merakla beklenen film vizyona giriyor! En yeteneklileri Trabzon'dan çıktı...

Filmde, mesleğini çok seven, fanatik Fenerbahçe taraftarı bir ilkokul öğretmeninin tayininin İstanbul’dan Trabzon’un Çaykara ilçesine çıkmasıyla başından geçen olaylar işleniyor.

Yılmaz Okumuş’un senaryosunu yazdığı filmin yönetmen koltuğunda Bilal Kalyoncu oturuyor.

OYUNCU KADROSUNDA KİMLER YER ALIYOR?

Trabzonspor ve Fenerbahçe’nin rekabetini mizahi bir dille anlatan filmin oyuncu kadrosunda Önder Açıkbaş, Asuman Dabak, Necmi Yapıcı, Buse Sinem İren ve Ulaş İnan Torun rol aldı. Trabzonspor tarihinin en çok gol atan futbolcusu Hami Mandıralı da konuk oyuncu olarak filmde yer aldı.Bugün vizyona girecek film öncesi Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenlendi.
YÖNETMEN BİLAL KALYONCU: EN YETENEKLİ ŞEHİR TRABZON
Filmin yönetmeni Bilal Kalyoncu açıklamalarında, “Bundan yaklaşık 4 ay önce buluştuk ve bugün vizyon günümüz. Dünyanın içinden geçtiği acı bir süreç var. Kötü günler yaşıyoruz. Mizahçı olarak tepki vermemek mümkün değil. Bu sebeple galamızı iptal ettik. Seyircimize bol kahkaha vaat ediyorduk ama şu an tebessüm vaat ediyoruz. Mazlumlarım katledilmesi bir an önce umarım son bulur. Filme gelecek olursak keyifli bir film hazırladık. Trabzon Çaykara ve Merkezde çekimleri tamamladık. Bir Trabzonlunun gurur duyayacağı bir film olacak. Profesyonel oyuncularla bir film ortaya koyduk. Halkımız da eski günlerdeki gibi sinemaya ilgi göster ve filmimizi izler diye düşünüyoruz.

Trabzonspor-Fenerbahçe hikayesi üzerine kurulu ancak kadın hikayesi de mevcut. Müthiş bir dönüşüm hikayesi anlatıyoruz. Mizah yönü çok güçlü hem de dramatik kurguları olan bir film olacak. Çok ciddi kadın hikayelerinin olduğu bir hikaye oldu. Hami Mandıralı’ya teşekkür etmek istiyorum. Hayranı olduğumuz bir oyuncuyla oynamak çok güzel bir duygu. Trabzon Büyükşehir Belediyesi sağ olsun bize çok büyük destekler verdi. Bütün Trabzon halkına çok teşekkür ediyoruz. Yoğun bir dönemdi. Trabzon’da evimizde yaptık, babamın doğduğu köyde çektim. Kendi evime gelmiştim ama arkadaşlarıma ev sahipliği yaptığımı düşünüyorum. Trabzon bence doğal plato özelliğine sahip bir şehir. Türkiye’de her yerde film çekmişimdir. Yardımcı oyuncuların en yetenekli şehir Trabzon’dur… İstanbul’da oynayamazlar bizi yorarlar. Şampiyonluk kutlamaları ve düğün sahneleri olsun” ifadelerini kullandı.

NECMİ YAPICI: İLK DEFA KARADENİZLİ ROLÜNDE OYNADIM

Necmi Yapıcı açıklamalarında, “Ben ilk defa Karadenizliyi oynadım. Bilal Kalyoncu ile 3. filmim oldu. Arakadaşlık ilişkimiz de gelişti. Oyuncuya büyük özgürlükler tanıyor. Sette bir oyuncuyu sıkmıyor. Karadenizin güzel ortamlarında film çektik. Seyircimiz gelir inşallah. Tavsiye ediyorum, Trabzonlu seyircilerimiz bizi yanlı bırakmazlar” dedi.

BİLAL HANCI: İLGİ ÇEKECEK DİYE DÜŞÜNÜYORUM

Fenomen Bilal Hancı açıklamalarında, “İlk defa bir Karadeniz filminde oynadım Trabzonspor-Fenerbahçe atışması seyircinin ilgisini çekecek diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
YILMAZ OKUMUŞ: “HEM KADIN HEM DE AİLE HİKAYESİ”

Yılmaz Okumuş açıklamalarında, “Çok coşku ve hazırlık içindeydik, binlerce masum özellikle çocukların öldüğü katliama nalet okuyorum. Sevincimizi çaldılar 2. kez çaldılar. İlk bu işe başlarken Bilal ile karar almıştık. Küfürsüz bir komedi yapalım dedik. İç sahadaki herhangi bir maçta edilen küfür o gün Türkiye’de toplam küfürden fazladır ancak bunu taşımak istemedik. Bu tarafı çizmek belirtmek isterim. Kadın hikayesi hem de bir aile hikayesi. 7’den 77’ye bütün Trabzonluları davet ediyoruz” dedi.

SEYMEN AYDIN: TRABZONSPOR TARAFTARININ FİLME SAHİP ÇIKMASI LAZIM

Seymen Aydın açıklamalarında, “Yeri geldiği zaman futbol üzerinden ayrıştığımız noktalara geldik. Bu filmin birleştirici tarafı da var. Trabzon mizahı Trabzonspor mizahının sinema perdesinde olması değerli. Özel duygular da yaşıyorum. Allah ömür verdikçe başka türlü filmler hikayeler de çekeriz. Trabzonspor taraftarının filme sahip çıkması lazım” ifadelerini kullandı.
ADEM YILMAZ: ÇOK GÜZEL BİR EMEK VAR

Adem Yılmaz, “Filmimiz kesinlikle bir aile filmi, bütün Türkiye’nin ilgisini çekecek bir film. Moral bulmak için halkın sinemelalara gitmesi gerektiğini düşünüyorum. Zor süreçlerden geçiyoruz, gülmemiz ve eğlenmemiz gerekiyor.Eğlenmek ayıp değil. Çok güzel bir emek var burada” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber