banner128

ÜNLÜ ŞARKICI ÇABA "BABA"SI İÇİN SÖYLEDİ

"Nankörsün, Alaçatı, Armağan" gibi dillere pelesenk olan parçalarla adından hiç durmadan söz ettiren Çaba, yeni şarkısı "Baba"yla sevenlerine ters köşe yaptı. Yaz aylarının gelmesiyle herkes hareketli eserler ortaya koyarken Çaba, duygu yüklü bestesi "Baba" ile kalplerimize dokunuyor. 

Özdemir Müzik etiketiyle piyasaya sürülen "Baba"nın bestesi Çaba'ya ait. Düzenlemesini, mix mastering'ini ve gitarlarını Ahmet Özgül'ün üstlendiği parça, Çaba'nın hayranları tarafından yorum yağmuruna tutuldu. Metin Boyraz'ın yönettiği video klipte Çaba ve babasının gerçek görüntüleri kullanılırken Çaba'nın oğulları Gökay Yorulmaz ve Barış Yorulmaz babasının klibinde oynayarak bir ilke imza attı. Çocuk oyuncuların yeteneği dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Yeni eserinin heyecanını dile getiren Çaba'nın ağzından şu sözcükler döküldü: "Son zamanlarda çıkan argolu, tekerlemevari, anlamsız ve imalı göndermelerin bulunduğu şarkıların aksine "Baba" argosuz, naif, kalbe dokunan, anlamlı bestesi ve sözleriyle artık siz sevenlerime emanet. Olumlu ya da olumsuz olsun hiç fark etmez baba figürü hepimizin hayatında önemli bir yere sahiptir. Şüphesiz bu şarkı herkesin kendisinden bir parça bulacağı bir eser. Şarkıyı dinleyince 90'lar tadı alıyoruz. Tarifsiz duygular içerisindeyim. Her dinlediğimde dünyamı altüst eden, soluğu çocukluğumda aldığım bir yapıt oldu. Babam, sadece baba değil; arkadaşım, sırdaşım, görünmez el'im, herşeyim. Hepinizin anılarından kesitler bulabileceğiniz bir kliple de "Baba" adlı eserimin taçlandığını düşünüyorum. Sonsuz desteğiniz için çok teşekkür ederim...”

Hayranlarına bir de müjde veren Çaba, yıl içerisinde bestesi yine kendisine ait 3 şarkı daha çıkaracağını sosyal medyadan duyurdu. Sanatçının sevenleri, bu haberin altına "beste ve hit fabrikatörü canımız Çaba" yorumlarında bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220