Bilinçli Antibiyotik Kullanımı Konulu Konferans Düzenlendi
Akçaabat Belediyesince 13-19 Kasım Dünya Antibiyotik Farkındalık Haftası kapsamında ”Bilinçli Antibiyotik Kullanımı” konulu konferans düzenlendi.
Erol Günaydın Sanat Merkezi'nde, düzenlenen konferansa Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, başkan yardımcısı Cevat Birinci, daire amirleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Farmakoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Ender Yarsan'ın konuşmacı olarak katıldığı konferansta antibiyotiğin hangi koşullarda kullanılması, bilinçli ve güvenli ilaç kullanımı gibi konulardan bahsedildi.
Konferans sonunda konuyla ilgili düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Tükmen, “Hakikaten çok faydalı olan bu konferansı katılımcılarla birlikte dinledik. Kulaktan dolma bilgilerimiz vardı ancak bu konferansla birlikte daha derinlemesine bilgilere sahip olduk. Benim dikkatimi çeken ise bilinçsiz antibiyotik kullanımının terörden daha kötü etkilerinin olduğu. Gelişen teknoloji elbette sağlık alanında büyük gelişmeler kaydetti. Ancak ilaçların bilinçsiz kullanımının Zararlarını bu tür konferanslarla daha iyi öğrenmiş oluyoruz. Mümkün olduğu kadar antibiyotik içeren gıdalardan ve bilinçsiz antibiyotik kullanımından uzak duralım. Bizlerle bilinçli ilaç kullanımı konusunda bilgi paylaşımında bulunan Farmakoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Ender Yarsan'a teşekkür ediyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından Farmakoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Ender Yarsan'a, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen plaket takdim etti. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber