banner238

Atatürksüz bir Cumhuriyet projesi ürettiler

İktidarlar miting yapmaz icraat yapar

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, Cumhuriyetin 100. yılı şöleninde konuştu

Vatandaşların Türk bayraklarıyla doldurduğu salondaki şölen, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

BTP İstanbul İl Başkanı Fuat Şengül’ün açılış konuşmasının ardından parti kurmayları da birer selamlama konuşması yaptı.

Seslendirdikleri türkülerle salonu coşturan ekip ‘Çırpınırdı Karadeniz’ parçasını söylerken, BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş da sahneye çıkarak koroya eşlik etti.

BTP’nin cumhuriyet Şöleninde coşku marşlarla zirveye çıkarken, Prof. Dr. Haydar Baş’ın Atatürk ve cumhuriyet konuşmalarının da yer aldığı sinevizyon duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Salonu dolduran vatandaşların ve tüm Türk milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayan Hüseyin Baş, “Bizim milletimizin cumhuriyet ile hiç bir sorunu yok.  Milletimiz kendi imkânlarıyla cumhuriyetini harika bir şekilde kutluyor ve ona sahip çıkıyor. Ancak sorun şu ki;  bu milleti idare eden ve idare etmeye talip olanlar, yani bu kutlamaları aslen yapması gerekenler bunu düzgün bir şekilde kutlamıyor” dedi.

“İktidarlar, hükümetler miting değil icraat yapar” diyen BTP lideri, “Bizim hükümetimizin icraatı; İsrail petrolünün yüzde 40'ı Azerbaycan petrolü bizim topraklarımızdan geçiyor. O petrolleri o savaş uçaklarına koyuyorlar, o uçakları havalandırıp bugün Gazze'de masum çocukların üzerine bomba yağdırıyorlar. İktidar miting yapmaz iktidar o petrolü keser. Demir Kubbe’yi bugünlerde çok duyuyorsunuz. Füzeler atılıyor Demir Kubbe durduruyor. İsrail'e bir tek bomba düşmüyor, düşmesin de, savaştan yana değiliz. Ama o kubbe senin topraklarına konuşlandırılmış radar üssünden (Kürecik) aldığı bilgilerle birlikte füzelere kalkan oluşturan bir kubbe. İktidar miting yapmaz üssü kapatır, icraat yapar. Gazze'ye bomba yağdıran uçakları kullanan pilotlar Konya Ovasını eğitim sahası olarak kullanıp eğitim görüyorlar. İktidar miting yapmaz icraat yapar. Bundan bir ay önce emperyalizmin kucağı ABD'de Netanyahu ile buluşup kravatlarının uyumundan bahsediyorlardı” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber