BIYIK'TAN KUCAKLAYICI YÖNETİMDEN ÖTELEYİCİ TAVIR

Eğitimci Kenan Bıyık, CHP Rize İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısı ile 14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimler için CHP’den Rize Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. Bıyık, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.
İl ve ilçe başkanlarının katılmadığı aday adaylığı konuşmasında il ve ilçe yönetimlerinden 3 kişinin olduğu görüldü. Parti içerisinde bulunan tüm kapıların kapalı olması ve içerlerinde partililerin olması ise dikkat çekti. 
Yoğun kalabalığın katıldığı aday adaylığı açıklama programında il ve ilçe yönetiminden kimsenin olmaması partililer tarafından tepki ile karşılandı. 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarihinde adaylığı süresinde tarihin en fazla oyunu alan ve kamuoyu tarafından sevilen isim olan Kenan Bıyık'ın gazetecinin İl yönetimi size destek vermiyormu sorusuna ise "“Bu partide İl Başkanımız Saltuk Deniz’in büyük emeği vardır. Her yöneticinin büyük emeği vardır. Yanımda İl Başkan Yardımcısı, gecesini gündüzüne katan Mustafa Erbaş abim vardır. Bir il başkanı olarak veya ilçe başkanı olarak veya yönetim kurulunda olan arkadaşım doğal olan bir şey vardır adaylık hakkı vardır. Siyaset böyle bir şeydir. Ben daha önce aday adayı olmadım doğru. Hemen istifalarımı yaptım, geldim. Özel olarak çağrılmıştım. Bugün burada keşke 10 tane aday adayı olsa, keşke 20 tane aday adayı olsa. Bunu söylerken samimiyetimle söylüyorum. Aday adaylarının çokluğu partimizin zenginliğidir. İsterim kadınlarımızdan aday adayı olsun isterim. Samimi söylüyorum. İl başkanı doğru olarak istifa etmiştir. Ben aday adayıyım demiştir. Bu camia altında olsun, ilçelerde olsun çok doğaldır ki onunla beraber hareket etmek zorundadır. Siyasetin etik olan yapısı budur. İnanıyorum ki ben aday olduğumda o ilçe başkanlarım tümüyle Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet İttifakı çatısı altında sokaklarda bir oy için mücadele edecektir.” şeklinde cevap verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220