BTP’den İstanbul’a yapay zeka uzmanı genç aday!

Yerel seçime Türkiye’nin bir çok il ve ilçesinde iddialı ve sürpriz isimlerle giren Bağımsız Türkiye Partisi, (BTP) İstanbul’da da genç bir ismi aday yaptı.

BTP’nin İstanbul Büyükşehir Adayı, 25 yaşında genç bir hukukçu ve yapay zeka uzmanı olan Avukat Cihan Erdoğanyılmaz oldu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Hüseyin Baş, “Size İstanbul adayımızı takdim etmek istiyorum. Cihan 25 yaşında, harika bir insan, teknoloji gurusu, dijital bir kimlik, hayalleri olan bir genç. Bambaşka bir İstanbul için yola çıktı. Onu yakında çok iyi tanıyacaksınız. Cihan sana emanet İstanbul” dedi.

İstanbul Barosu bünyesinde avukatlık yapan Erdoğanyılmaz, aynı zamanda Bilgisayar Mühendisliği programında lisans öğrencisi olarak eğitimine devam ediyor.

Yapay zeka konusunda çalışmaları var

Erdoğanyılmaz, son yıllarda bilgisayar teknolojisi ve yapay zeka alanında yaptığı çalışmalarla dikkat çekiyor.

Hukukta doğal dil işleme alanında; dil modellemesi, semantik arama, açıklanabilir yapay zeka, yapay zekanın hukuki boyutu gibi konularda çalışmalar yapan Erdoğanyılmaz, bu çalışmalarıyla birçok ödül aldı.

Birçok ödülü var

TÜBİTAK 2242 Üniversite Araştırma Projeleri Yarışmalarının Türkiye finallerinde ikincilik alan Erdoğanyılmaz’ın hazırladığı, “Türkçe Hukuk Derleminde Dil Modellemesi Üzerine Özgün Bir Doğal Dil İşleme Yaklaşımı: Yinelemeli Sinir Ağları Kullanılarak Alana Ait Sınıflandırma ile Model Başarımının İyileştirilmesi" adlı bildiri, Akıllı Sistemlerde Yenilikler ve Uygulamaları Konferansı'nda en iyi 2. bildiri ödülünü aldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber