banner237
banner238

Büyükşehir Başkan Adayı Genç, basının karşısına çıktı

“ÇOK GÜZEL HİZMETLER YAPTI”
Basın toplantısında ilk sözü alan AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, sözlerine Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na teşekkür ederek başladı. Zorluoğlu’nun hizmetleriyle ve projeleriyle Trabzon’a damga vurduğunu kaydeden Mumcu, “Bu mübarek Cuma gününde bugün 31 Mart seçimlerinin startını veriyoruz. Ben öncelikle 5 yıl boyunca Trabzon’a hizmet eden Zorluoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Gerçekten Trabzon’a çok güzel hizmet etmiş, damga vurmuş başkanımıza tüm teşkilatımız adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tabiki Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan ve aynı zamanda Ortahisar Belediye Başkanlığı görevini on yıl boyunca başarıyla sürdüren Ahmet Metin Genç Başkanımıza bu çıktığı yolda Allah’tan muvaffakiyetler diliyorum.” dedi.
“TRABZON ÇOK BÜYÜK MESAFELER KAT ETTİ”  
AK Parti Teşkilatı olarak bütün güçleriyle Başkan Adayı Ahmet Metin Genç’in arkasında olacaklarına vurgu yapan Mumcu, “Kararlıyız, hazırız bu işi inşallah başaracağız. Tüm teşkilatlar olarak adayımız belli olduktan sonra teşkilatta hiçbir fitneye, fesada cevaz vermeden, bütün gücümüzle adayımızın arkasında olacağız. AK Belediyecilikle Trabzon zaten tanıştı. Ve çok büyük mesafeler kat etti. Bundan sonra 18 ilçemizde kalıcı eserler yapmaya, hizmet ve sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini vermeye devam edeceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun. Allah utandırmasın.” diye konuştu. 
“HİÇBİR ZAMAN HALKIMIZA MAHCUP OLMADIK”
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilmesinin anlamını ve değerini çok iyi bildiğini ifade eden Başkan Adayı Ahmet Metin Genç ise “14 Ağustos 2001 yılında Cumhurbaşkanımızın açtığı bu yolda görev alan bir kardeşiniz olarak hem teşkilatımızda, hem de belediyemizde görev yaptık. Bunun gururuyla ve mutluğuyla yaşıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği sayesinde bu görevlerimizde hiçbir zaman halkımıza karşı mahcup olmadık. Bugün kurucusu olduğum Ortahisar Belediye Başkanlığı görevimin ikinci dönemini tamamlıyoruz. Şimdi ise yeni bir yerel seçimin arifesindeyiz. Hem teşkilatımızın kanaatleri, hem Trabzon halkımızın teveccühü, Genel Merkezimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle beraber şu anda Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olarak karşınızda bulunuyorum. AK Davanın kuruluşundan beri içinde bulunan kardeşiniz olarak şu andaki sıfatımın hem şahsen mutluluğunu yaşıyorum hem de bir teşkilat mensubu olarak da gururunu yaşıyorum.” dedi.  
“İLK OLARAK ZORLUOĞLU’NU ARADIM”
“Adaylığımız ilan edildikten sonra ilk olarak mesai birlikteliği yaptığım Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu’nu aradım ve adaylık sıfatımızın tevdi edildiğini bildirdim. Bu dönemde hem Büyükşehir hem de Ortahisar Trabzon’a çok güzel hizmetler kazandırdı.  Kıymetli belediye başkanımız Murat Zorluoğlu’na bu ahenkli çalışma dönemi için sözlerimin başında en içten teşekkürlerimi iletiyorum. Başkanımızın sözünü de paylaşmak istiyorum. ‘İnşallah el birliğiyle beraber, bütün gücümüzle beraber bu vazifeyi size emanet edeceğim ama 31 Mart’a kadar bütün gücümüzle en büyük başarıyı sağlamak için çalışacağım’, dedi. Bunun için de başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Siyaset uzun bir yol, adeta maraton yolculuğudur. Bu bir bayrak değişimidir. Şimdi inşallah Ortahisar’da yaptığımız vazifeyi, bütün şehrimizde, 18 ilçemizde AK teşkilatımızla beraber hizmet edeceğiz.”
“YENİ BİR SİNERJİYLE ŞEHRİMİZE HİZMET EDECEĞİZ”
Makamların gelip geçici olduğunu önemli olanın hoş sözlerle anılmak olduğunun altını çizen Başkan Genç, “Bu şehirde doğmuş, bu şehrin havasını teneffüs etmiş, hemen hemen 750 köyünü bilen birisi olarak bu kadim topraklara hizmet etmenin mutluluğu ve gururuyla yola devam edeceğim. Makamlar gelip geçicidir baki olanın güzel sözlerle anılmak olduğunun bilincinde olarak bu sözlerimi ifade ediyorum. Ama bu topraklara hizmet edenler güzel sözlerle, tabiri caizse gök kubbede hoş seda bırakacak anılarla anılmak. Bunu derken aklıma merhum Niyazi Sürmen geldi. Bu vesileyle rahmeti rahmana kavuşan Mustafa Cumhur’a ve bütün başkanlarımızı rahmetle anıyorum. Ama aynı şekilde bu kadim şehre hizmet eden bütün belediye başkanlarımıza şükranlarımı arz ediyorum. Bu istişare sürecinden dolayı ve bundan sonraki süreçte başta il başkanım ve bütün teşkilatlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Biz onlarla beraber bu mücadeleyi yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Şehrimizin evladı Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Abdulkadir Uraloğlu, eski Bakanımız ve şu anki milletvekilimiz Adil Karaismailoğlu’na, milletvekillerimize, hepsine teşekkürlerimi sunuyorum. Önümüzdeki süreçte yerel ve merkezi olarak idare olarak hep birlikte sinerji oluşturarak bu şehre hizmet etmeye devam edeceğiz.” cümlelerini kullandı. 
“DEVAM EDEN PROJELERİ TAMAMLAYACAĞIZ”
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na devredilmiş olan raylı sistem projesini Trabzon’da bu dönemde hayata geçirmek için gayret edeceğine vurgu yapan Başkan Genç, “Şehrimiz tarihin, kültürün, sanatın öne çıktığı bir şehir ama aynı zamanda spor, eğitim ve turizm şehri. Dolaysıyla bu özelliklerimizi daha da zenginleştirmek, kalıcı hale getirmek ve geleceğe de taşımak adına bugüne kadar kültür sanat, tarih alanında yaptıklarımızı aynen devam ettireceğiz. Kadim bir şehiriz bütün güzelliklerimizi esas alarak bu vizyonla çalışmaya devam edeceğiz. Şu hususu da bir tespit olarak paylaşayım. Zorluoğlu Başkanımızla başlayan projelerimizi süratle, aynı anlayışla tamamlayacağız. Başta Gülcemal olmak üzere, Sanayi Sitesi’nin dönüşümü ve nakli, Çömlekçi’nin ikinci etabını tamamlayacağız. Trabzon’un beklentisi olan şu anda da Ulaştırma Bakanlığı’na devredilmiş olan raylı sistem başta olmak üzere bu şehre hangi sözler verilmişse bu projeleri hak eden hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Şu anda şehrimizdeki 560 km’lik içme suyu hattı projesi tamamlanmak üzere. Temiz içme suyu temin etmek için yapılan bu altyapı çalışmasını ve bu projeyi çok hızlı bir şekilde tamamlayıp şehrimizin altyapısını ve ulaşımını konforlu hale getireceğiz. Trabzon aynı zamanda bir tarım şehridir. Pandemide tarımın ne kadar önemli hale geldiğini gördük. Bundan dolayı tarımı Büyükşehir Belediyesi olarak ayrı bir başlık altında çalışacağız. Ne kadar üretirsek o kadar güçlüyüz. O nedenle üretimi artırmak zorundayız. Bu şehrin turizmini ileriye taşımak zorundayız. Şehrimizi belki yurtdışında daha çok tanıtmak zorundayız. Bunun içinde yurtdışı seyahatlerimiz olacak. Bu şehrin girdisini artırmak zorundayız.” diye konuştu. 
“BU ŞEHRİ GÜZELLEŞİTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Bu seçimleri 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerini tahkim ve tescil edecek bir seçim olarak gördüğüne dikkati çeken Başkan Genç, “Biz her dönem yaptıklarımızı da yapamadıklarımızı ifade ediyorduk. Çalışmalarınızı samimiyet üzerinde kurguladığınız zaman bunu vatandaş görüyor. Bu şehri daha çok güzelleştirmeye, daha yaşanabilir kılmaya devam edeceğiz. Biz 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanımızla beraber muzaffer olduk. Bu seçimleri tahkim ve tescil edecek seçimler bu yerel seçimler olacak. Siyaset biraz güç alma işidir. Arkanızda güç olursa kendinizi o kadar iyi tarif edersiniz. Bu nedenle Trabzonlu hemşehrilerimizden güç istiyoruz. İnşallah alacağımız bu güçle beraber şehrimize çok daha iyi hizmet edeceğiz. Ben Trabzonspor şampiyon olacak dedim ve şampiyon olduk. Geçen seçimlerde de il teşkilatımızla birlikte şampiyon olmuştuk. Şimdi de Cumhur İttifakıyla birlikte yeniden Trabzon’da şampiyon olacağız inşallah.” ifadelerini kullandı. 
“CUMHURBAŞKANIMIZ İNSANLIĞIN UMUDU HALİNE GELDİ”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İslâm aleminin yanında bütün insanlığın da umudu haline geldiğine, o nedenle bu seçimlerin çok önemli olduğuna dikkati çeken Genç, “Şunda yeryüzü çok kötü bir sınava veriyor. Birleşmiş Milletler, maalesef 5 egemen gücün tahakkümü altında yerle yeksan olmuştur. O nedenle İslâm aleminin umudu olan Recep Tayyip Erdoğan insanlığın da umudu olmuştur. Eğer Yahudi bir kadın kendi devletinden değil, katil ABD’den değil de benim Cumhurbaşkanımdan oğlunun kurtarılması için medet umuyorsa bu seçim sadece yerel bir seçim değildir, bütün ümmeti ilgilendiren bir seçimdir. Bu seçim birlikte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın uluslararası arenada sesini de yükselteceğiz. İnsana ve insanlığa ait değerleri yeryüzüne şümul eden ecdadımızın bu anlayışını devam ettirmek için bu seçimler çok önemli. O nedenle bu seçimlerde ben inanıyorum ki çok iyi muvaffakiyetler alacağız. Bu işler fedakârlık isteyen işler. O fedakârlığı yapan kıymetli aileme, başta eşime çok teşekkür ediyorum. İnşallah şampiyon bir sonuçla, 31 Mart için yola devam diyorum.” açıklamalarında bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber