Çebi: Ortahisar’ın yarınları inşa ediliyor 

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, Büyükşehir Belediyesi tarafından Ortahisar ilçesine kazandırılan altyapı ve üstyapı çalışmalarıyla şehrin cazibesinin arttığını söyledi.
GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ
AK Parti belediyeciliğin her şeyden önce gönül belediyeciliği olduğuna vurgu yapan Çebi, “AK Parti belediyeciliği vatandaşa değer veren, sorunlarına samimiyetle çözüm arayan, gayretli, çalışkan dürüst bir belediyecilik anlayışıdır. AK kadroların öncelikli amacı halkımıza, ülkemize, insanımıza hizmet etmektir.” dedi.
CUMHURBAŞKANIMIZ YOLU ÇİZDİ
AK Parti hükümetleri ve belediyecilik anlayışı ile alt yapı, hizmet ve sosyal belediyecilik aşamalarının geçirerek gönül belediyeciliği evresine geçildiğini anlatan Çebi, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Belediyecilik görevine başladığında siyasetin, insanlara etkin bir şekilde hizmet etmek ve sorunları çözmek olduğunun bilinciyle yeni bir belediyecilik anlayışı ortaya koymuştu. Bu belediyecilik, milleti için gönülden dertlenerek yapılan gönül belediyeciliğinin başlangıç tarihi ve şehirlerimizin yönetimine talip olan bütün AK Partililer için bir mihenk taşı niteliğindedir.” diye konuştu. 
DEV ASFALTLAMA HAMLESİ
Büyükşehir Belediyesi’nin Ortahisar ilçesine yönelik altyapı ve üstyapı çalışmalarını takdire şayan olarak değerlendiren Çebi, “asfaltlama, beton yol, içme suyu, kanalizasyon gibi dev projeler planlanan yatırım çerçevesinde sürdürülüyor. 2019 yılında ilçemiz genelinde Büyükşehir Belediyesince 31 bin 321 ton, 2020 yılında 25 bin 820 ton, 2021 yılında 53 bin 861 ton, 2022 yılında şimdiye kadar 21 bin 453 ton asfalt serildi.  Asfaltlama çalışması dışında beton yol ve kanal çalışması yapıldı. 2019 yılında 867 metreküp, 2020 yılında 4 bin 92 metreküp beton yol ve beton kanal yatırım projesi kapsamında ilçemize kazandırıldı.
YOLLAR BETONLA KAPLANDI
Çebi şöyle devam etti: “taş duvar, beton duvar, taş parke, beton parke, korkuluk, oto korkuluk, menfez yapımı, menfez temizliği, yağmur suyu hattı, bordür ve benzeri çalışmalar olmak üzere 2019 yılında 7 milyon 773 bin TL; 2020 yılında 5 milyon 989 bin TL; 2021 yılında 65 milyon 837 bin TL; 2022 yılında 21 milyon 357 bin TL tutarında Ortahisar ilçemize yatırım yapıldı. Toplamda 2019-2022 yılları arasında Ortahisar ilçemiz yollarına 61 milyon 796 bin TL yatırım bedelli 132 bin 455 ton asfalt, 1 milyon 160 bin TL tutarında 4 bin 959 metreküp beton; 100 milyon 957 bin TL tutarında sanat yapıları ve onarım yatırımı hayata geçirildi.
HEM ALTYAPI HEM ÜST YAPI
Altyapı çalışmalarının dışında Ortahisar ilçesine çok sayıda üstyapı yatırımı kazandırıldığı bilgisini veren Çebi şöyle devam etti: “Büyükşehir Belediyemiz, Ortahisar ilçemize yatırım programında yer aldığı şekliyle 311 araç kapasiteli, 7 adet dükkan, kafe ve restorandan oluşan tam otomatik katlı otopark, 41 milyon 800 bin yatırım bedelli 36 derslikli ortaokul ile 157 yatak kapasiteli öğretmenevi kazandırdı. Şehrimize cazibe kazandıran Yalıncak Plajı tamamlandı. Yine sokak sağlıklaştırması kapsamında 6 milyon 800 bin TL yatırım yapıldı. 
TAMAMLANAN PROJELER
Fatih Parkı, Ulaşım Hizmet Binası, Uğurlu Camii ve Mezarlığı, buz pateni ve kaykay pisti ile engelsiz yaşam alanı, 6 adet cenaze yıkama yeri yeri ve 15 kapasiteli 2 adet morgtan oluşan gasilhane tamamlandı. Kent içi aydınlatma çalışması yapıldı, kızlar manastırı restorasyonu bitirildi. Toplam 41 adet otobüs alımı ile 20 adet temizlik aracı şehrimize kazandırıldı. Ortahisar dolmuş dönüşümü kapsamında toplam 689 aracın dönüşümü tamamlandı. Ulaşım ala planı kapsamında veri toplama çalışması ile modelle çalışması tamamlanıp çalıştayı gerçekleştirildi.
MARAŞ CADDESİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELDİ
Yayalaştırma, kentsel donatılar, aydınlatma ve zemin kaplamadan oluşan 13 milyon 61 bin TL tutarındaki Kahramanmaraş Caddesi düzenlemesi tamamlanarak hemşehrilerimizin hizmetine sunuldu. Bu çalışmayla birlikte şehrimizin vitrinlerinden olan Kahramanmaraş Caddesi hem hemşehrilerimiz hem de yerli ve yabancı turistler için bir cazibe merkezi halini aldı. Benzer şekilde Kunduracılar ve Gazipaşa Caddesindeki çevre düzenlemesi, Uzun Sokak’taki taban düzenlemesi, geçici kabul kapsamında tamamlandı.
ŞEHRİMİZE ÇOK YAKIŞACAK
Spor şehri Trabzon’umuza yakışır bir şekilde Türkiye’de 2.Merkez olma özelliği taşıyan sporda performans ölçüm ve yetenek merkezi geçici kabul kapsamında Ortahisar ilçemize kazandırıldı. 10 milyon TL yatırım bedelli Üniversite bölgesindeki yeni bağlantı yolu projesi, çocuk trafik eğitim pisti, Çukurçayır Park geçici kabul kapsamında şehrimize kazandırıldı. Şehrimize vizyonuna ve gelişimine
yakışır Yeni Şehirlerarası Otogar’da çalışmalar sürüyor. 88 milyon 750 bin TL yatırım bedelli Yeni Şehrilerarası Otogar tamamlandığında şehrimize çok yakışacak. Yine şehrimizin vizyon projelerinden olan 60 milyon TL bedelli içerisinde seyir terasları, iskele, yeme-içme alanları, tematik bahçeler, küçük meydanlar, çocuk oyun alanları, yürüyüş ve bisiklet yolu yer alan Ganita-Faroz Sahil Düzenleme projesinde çalışmalar sürüyor. Büyükşehir Belediyemiz tarafından şehrimize kazandırılacak olan 600 araçlık kapasiteli, dükkanlar, seyir terası, kafeterya ve büfenin yer alacağı 50 milyon TL bedelli Meydan 3.Etap ve Otopark projesinde de çalışmalar devam ediyor. 
KADINLAR UNUTULMADI
Çebi, Büyükşehir Belediyesi’nin kadınlara yönelik gerçekleştireceği projelerin önemine değinerek “Kadın Yaşam ve İstihdam Merkezi şehrimize cazibesine ayrı bir hava katacak. 60 milyon TL bedelli projede sona yaklaşılıyor. Tamamlandığında Ortahisar ilçemiz için büyük bir kazanım olacak. Yine 25 milyon 142 bin TL tutarındaki Avrasya Pazarı, 30 milyon TL tutarındaki Bilim Merkezi ve Planetaryum, Kadınlar Hali, Geçici Balıkhane ve Çevre Düzenlemesi projelerinde çalışmaları sürüyor.” bilgisini verdi.
ÇEBİ TEŞEKKÜR ETTİ
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile Büyükşehir Belediyesi’ne Ortahisar ilçesine kazandırılan hizmetler için teşekkür eden Çebi, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Ortahisar ilçemiz hem altyapı hem de üstyapı hizmetleriyle gelişiyor, büyüyor. Şehrimizin dört bir yanına kazandırılan hizmetlerle şehrimizin yaşanılabilirliği daha da artıyor.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber