banner238

CHP TRABZON   İL BAŞKANI Mustafa BAK Sizin için ‘’meşru – gayri meşru yabancı asker ‘’ayrımı olabilir.

Cumhuriyet Halk Partisi,bu ülkenin ilk ve edebi Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisidir.Dolayısıyla teröre karşı verilecek her türlü mücadeleyi amasız /fakatsız destekler.Bununla birlikte,tezkerede yer alan ve doğrudan doğruya milli egemenliğimize gölge düşürebilecek sakıncaları milletimizle paylaşmak da bizim görevimizdir.

Söz konusu tezkere ,yabancı askerlerin Türkiye’de bulunmasının daha net bir ifadesi ile ,yabancı asker postallarının kutsal vatan toprağımızı çiğnemesinin önünü açmaktadır.

Saray iktidarına sormak isteriz:Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ordusu yok mudur?Askerimiz,polisimiz,korucumuz ne için mücadele etmektedir?Söz konusu yabancı askerler kimlerdir ve ordumuzun veremediği hangi mücadeleyi verecektir?Türk Milleti,vatanını canından aziz bilir.Anadolu’nun her karış toprağında yurdumuzu korumak,milletimizi yüce tutmak için milyonlarca vatan evladı görev beklemektedir.

Bizzat Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından dile getirilen ve milletimizin hemen her kesimi tarafından desteklenen bu itiraz, müzakere dahi edilmeden gündemden düşürülmüştür. Bu telaşın sebebi nedir?Türk Milleti ,vatanını tehlikede gördüğü her an elbette direnç  gösterecektir.Ancak çekincemiz,ülkeyi yöneten Saray İktidarının bir kez daha ‘’Allah da milletim de beni affetsin’’ diyecek duruma düşmesidir.

Aziz Milletimiz bilmelidir ki,Cumhuriyet Halk Partisi’’ terörle mücadele’’ adı altında,yabancı askerlere vatanımızın kapılarını açan maddeye itiraz etmektedir.

Altı ok’undan biri milliyetçilik olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin yabancı silahlı kuvvetleri Türkiye’de bulunması ifadesini kabul etmesi mümkün değildir. Çünkü yabancı asker demek,işgal demektir.

İşin dikkat çekici bir boyutu da sarayın iktidar ortağı olan Milliyetçi Hareket Partisi,yabancı askerlere Türk topraklarının kapısının açılmasına ,Cumhuriyet Halk Partisi itiraz edene kadar sessiz kalmıştır.Ardından ‘’Türkiye’ye gayrı meşru yabancı postalların ayak basması diye bir şey yoktur,şayet olursa verilecek sadece bir canımız vardır’’diye,hamasetten öteye gitmeyen bir açıklama yapılmıştır.

Sizin için ‘’meşru – gayri meşru yabancı asker ‘’ayrımı olabilir. Ama vatan toprağını namus bilen bizler için,böyle bir ayırım yoktur olmayacaktır.

Büyük önder Atatürk’ün ifadesiyle,’’zaferleri ve geçmişi,insanlık tarihi ile başlayan,her zaman zaferle beraber uygarlık nurlarını taşıyan kahraman Türk Ordusu’ndan umudu kesip yabancı askerlere bel bağlayan saray ve şürekasını,aziz milletimizin vicdanına havale ediyoruz.

                                                                                                                                                  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber