DOĞRU PARTİ GENEL BAŞKANI RIFAT SERDAROĞLU CEZAEVİNDE

İSMET KÖSOĞLU

Doğru Parti Rize İl Başkanı Eyüp Demir yaptığı açıklamada Genel Başkanı ve eski Bakan Rıfat Serdaroğlu’nun 2018 yılında yazdığı yazıdan dolayı 2 ay 17 gün hapis cezasına çarptırıldığını söyledi.

Doğru Parti Rize İl Başkanı Eyüp Demir yaptığı açıklamada şunları söyledi’’ Doğru parti Genel Başkanı (Sağlık ve Devlet Eski Bakanı) İstanbul Anadolu 63 Asliye Ceza Mahkemesinde gıyabında yargılanarak, 2 ay 17 gün hapse mahkûm edildi. Genel Başkanımız Rıfat Serdaroğlu, 26.09.2018 tarihli yazısında ‘’Bilal Erdoğan’ın ‘’ doktora vermek için gittiği İtalya’dan, hakkında ‘’Kara Para’’ aklamaktan soruşturma açılınca bir bavul para ve Gürcistan pasaportu kullanarak kaçmasını yazmıştı. İstanbul’da açılan soruşturma, davaya dönüştürülmüş ve tebligat yasası çiğnenerek, Serdaroğlu’nun savunma yapması engellenmiş ve gıyabında mahkûm edilmiştir.

Perşembe günü İnfaz Savcılığı’na başvuran Serdaroğlu, Aliağa/İzmir 4 no’lu Kapalı Cezaevine konulmuştur. Genel Başkanımız Serdaroğlu konu hakkında yaptığı açıklamasında ‘’Bu olaylar bizi korkutmaz! Laik Cumhuriyet ve Atatürk düşmanları ile her şartta mücadeleye devam edeceğiz. Bize bu zulmü yaşatan siyasetçi- bürokrat kim varsa, hesabını mutlaka bağımsız Türk yargısı önünde verecektir. Geçmişte sorduğumuz gibi korkması gerekenler, Bahçeli’nin dediği ‘’HAZİNE SOYGUNLARI’’ VE ‘’KANDİL UŞAKLARIDIR’ ’Laik Cumhuriyeti, Atatürk İlke ve Devrimlerini asla sahipsiz bırakmayacağız. Değerlerimize uzanan bu yobaz elleri kıracağız’’ dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133