Erdoğan’ın değişmeyen stratejisi ve muhalefetin her defasında AFK oluşu…

Baş, sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı videoda AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyaset stratejisini ve muhalefetin bu strateji karşısındaki tavrını değerlendirdi.

Muhalefetin bütün stratejisini Erdoğan’ın başarısızlığı üzerine kurduğunu ifade eden Hüseyin Baş Erdoğan halkın yüzde 5-10 gibi bir kesimini oyalayacak bir argüman ürettiğinde muhalefetin bilgisayar diliyle AFK olduğunu söyledi.

“Kriz üret, dış güçler de ve sözde çözerek kahraman ol”

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın paylaşımı şu şekilde; “Benim Twitter’da takip ettiğim biri, 'Erdoğan'ın yıllardır değişmeyen stratejisi; önce bilinçli bir krize sebep olur sonra bu krizi dış güçlerin oyunu gibi lanse eder ve en sonunda da bu krizi sözde çözerek kahraman olur. Bu stratejinin püf noktası, her defasında bunu yiyecek bir seçmen grubu' demiş. Ben de dedim ki, 'hayır, bu stratejinin püf noktası her defasında buna yenilen muhalefet. Bu kadar basit! Niye muhalefet? Siz bütün politikanızı Erdoğan'ın başarısızlığı üzerine kurdunuz. Erdoğan başarısız olsun, biz hükümeti ele alalım! Ama Erdoğan kalkıp halkın yüzde beşini, onunu oyalayabilecek bir argüman ürettiğinde muhalefet AFK, oyun dışı adamlar. Bizim orada, ‘dobarlan kendine gel' diye bir laf var. Toparlanın kardeşim böyle olur mu?”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber