banner128

banner179
-HÜSEYİN HOCA DEDİYSE “TAMAM”

İYİ Parti Trabzon Milletvekili 1. sıra Adayı Dr. Hüseyin Örs, 24 Haziran erken seçimlerine az bir süre kala seçim çalışmalarına devam ediyor. Örs, öğrencilerine yönelik vaatlerini açıkladı.

Vatandaşlarla ve öğrencilerle görüşen İYİ Parti Trabzon Milletvekili Adayı Hüseyin Örs, Trabzon’da işsizlik sayısının had safhada olduğunu hatırlattı. Üniversite mezunlarına ve öğrencilere yönelik vaatlerde bulunan İYİ Parti adayı Örs, “İYİ Parti İktidarında, Üniversite mezunu gençlere iş sahibi olana kadar 500 TL vatandaşlık maaşı vereceğimizi beyan ediyorum.

Kamuda ve özel sektörde yeni mezunu alımını teşvik ederek gençlerin işsizlik sayısını düşüreceğiz. Ayrıca öğrenim kredisi borç faizlerini sileceğiz. Gençlerimiz ücretsiz yurt imkânlarına kavuşacak. Meslek Yüksek Okulu mezunları için kısa dönem yani aylık askerlik imkânı sağlayacağız. Öğrencilerden sınav ücreti almayacağız. Dar gelirli ailelerdeki yükseköğrenim gören çocuklara karşılıksız eğitim bursu vereceğiz.

Özgür Kart ile 25 yaşını aşmamış üniversite öğrencilerine ücretsiz mobil internet ve konuşma dakikaları vereceğiz. Türkiye’nin tüm illerinde gençlerimizin toplu taşıma araçlarından indirimli faydalanmasını sağlayacağız. Burs ve parasız yatılı eğitim imkânlarını artıracağız, internet üzerinde tüm yasakları kaldıracağız” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner130

banner131

banner134

banner1

banner133

banner199

banner136

banner137